На Рівненщині сім'ям з дітьми-інвалідами виплатили 70 мільйонів

З початку року з держбюджету на Рівненщину надійшло понад 70 мільйонів гривень на виплату державної соціальної допомоги дітям-інвалідам. Ця сума майже на 10 мільйонів гривень більша, ніж у 2012 році. Про це повідомила заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад. Вона наголосила, що родини, котрі виховують дитину з особливими потребами, цьогоріч мають посилену бюджетну підтримку.

Зокрема, більше почали платити на дітей-інвалідів підгрупи А (це виключно висока міра втрати здоров'я). Щомісячний розмір державної допомоги разом із надбавкою на догляд за малюками до шести років нині становить не 1111 гривень, а 1597. А сім’ї, котрі виховують важкохвору дитину віком від 6 до 18 років, отримують вже 1835 гривень (раніше було 1230). Такі зміни у законодавстві запроваджені на виконання соціальних ініціатив Глави держави, адже раніше малеча з інвалідністю підгрупи А отримувала такі ж виплати, як і решта дітей з особливими потребами, підкреслила Світлана Сад.

Тим часом дітям-інвалідам, над якими встановлена опіка чи піклування, збільшили державну допомогу до 2838 та 3314 гривень залежно від їх віку. Раніше через бюрократію вони щомісяця недоотримували майже 900 гривень. Водночас минулорічною новацією стало збільшення в десять разів розміру виплат особам, які доглядають за психічнохворими.

Також Світлана Сад повідомила, що з 1 грудня, у зв’язку із підвищенням рівня прожиткового мінімуму, сума державної підтримки сім’ям із дітьми збільшиться у середньому ще на 90 гривень.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, нині на Рівненщині проживає 6,5 тисячі діток із особливими потребами. Найбільше серед них - із хворобами нервової системи, розладами психіки та поведінки, а також із фізичними вадами. Тим часом в області є 677 дітей із високою мірою втрати здоров’я.

 

Коментарі

Діти-інваліди потребують не лише моральної, а й матеріальної підтримки.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.