ПАТ "Волинь-цемент" зацікавилось ідеями рівненського школяра

Дев’ятнадцять школярів-винахідників приїхали із різних куточків області, аби продемонструвати свої найкращі роботи у конкурсі науково-технічних, винахідницьких та раціоналізаторських розробок.

Так, 16-річний новатор із обласного центру Микола Карпець презентував проект, який може покращити технологію виготовлення цементу. Школяр розповів, що його експрес-метод не вимагає великих фінансових затрат, а ще має екологічне значення. Тим часом його ідеєю вже зацікавилися на ПАТ «Волинь-цемент», - повідомили з Рівненської ОДА.

Оригінальним є задум учениці гуртка юних винахідників Млинівського центру творчості Марії Рудик. Дев’ятикласниця представила на розсуд журі розробку мобільного розкладного столика зі стільцями. Він є легким та компактним. За словами дівчини, такий стіл можна використовувати як на звичайній кухні, так і під час пікніків на природі, а ще у літніх кафе.

Водночас вихованка Дубенського позашкільного закладу Олена Манзюк зацікавила презентацією «Вишуканої сукні за 10 хвилин», а школяр із Дубно Дмитро Лісковецький – пристроєм для діагностики бджіл.

Організатори заходу розповіли, що оцінюватимуть дитячі роботи за спеціально розробленою шкалою. Основні її критерії – оригінальність, актуальність, практична цінність та новизна. Переможці обласного етапу вже в лютому наступного року поїдуть до столиці, аби представити Рівненщину на всеукраїнському рівні.

За словами організаторів, конкурс винахідництва на Рівненщині проводять вже понад десять років. Водночас із кожним разом участь у ньому бере все більше школярів, а їхні роботи стають оригінальнішими та цікавішими.

Тим часом в області діє 12 гуртків юних винахідників і раціоналізаторів, що функціонують на базі районних та міських центрів творчості. У них займається майже дві сотні учнів. Водночас на Рівненщині й надалі працюватимуть над розширення мережі позашкільних закладів, адже це передумова всебічного розвитку дітей, що передбачено в соціальних ініціативах Президента України, наголосив заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.