Рівненські діти-винахідники презентували свої новаторські ідеї

Дев’ятнадцять школярів-винахідників приїхали із різних куточків області, аби продемонструвати свої найкращі роботи у конкурсі науково-технічних, винахідницьких та раціоналізаторських розробок, - інформує прес-служба Рівненської ОДА. 
Так, 16-річний новатор із обласного центру Микола Карпець презентував проект, який може покращити технологію виготовлення цементу. Школяр розповів, що його експрес-метод не вимагає великих фінансових затрат, а ще має екологічне значення. Тим часом його ідеєю вже зацікавилися на ПАТ «Волинь-цемент». Оригінальним є задум учениці гуртка юних винахідників Млинівського центру творчості Марії Рудик. Дев’ятикласниця представила на розсуд журі розробку мобільного розкладного столика зі стільцями. Він є легким та компактним. За словами дівчини, такий стіл можна використовувати як на звичайній кухні, так і під час пікніків на природі, а ще у літніх кафе. Водночас вихованка Дубенського позашкільного закладу Олена Манзюк зацікавила презентацією «Вишуканої сукні за 10 хвилин», а школяр із Дубно Дмитро Лісковецький – пристроєм для діагностики бджіл.
Організатори заходу розповіли, що оцінюватимуть дитячі роботи за спеціально розробленою шкалою. Основні її критерії – оригінальність, актуальність, практична цінність та новизна. Переможці обласного етапу вже в лютому наступного року поїдуть до столиці, аби представити Рівненщину на всеукраїнському рівні.
За словами організаторів, конкурс винахідництва на Рівненщині проводять вже понад десять років. Водночас із кожним разом участь у ньому бере все більше школярів, а їхні роботи стають оригінальнішими та цікавішими. Тим часом в області діє 12 гуртків юних винахідників і раціоналізаторів, що функціонують на базі районних та міських центрів творчості. У них займається майже дві сотні учнів. 

Ключові слова: 

Коментарі

Так, є багато гарних ідей і головне, щоб їх почули і допомогли реалізувати. Добре, що є умови та можливості, де дітей могли підтримати і де вони могли б творити.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.