Студради Рівного не будуть проводити страйк

Четвертий день в усіх містах України триває Євромайдан. Активісти та просто небайдужі люди виходять на головну площу міста, незважаючи на погану погоду, аби відстояти власну позицію та бажання бути частиною Євросоюзу.

Серед мітингуючих і діти, і школярі, і молодь, і навіть люди старшого віку. У Рівному ж студентська молодь не надто активна.  Тоді коли у Тернополі студенти оголосили про початок загальноміського страйку у всіх навчальних закладах, рівненські студенти керуються положенням  про студради та не організовують ніяких акцій протесту.

Вулицями Львова сьогодні пройшла  10 тисячна студентська колона, про це повідомляє Захід.нет.

Пояснюють, що участь у політичних мітингах – справа кожного. Аби дізнатись позицію студентів, журналіст сайту "ВСЕ" поцікавилась у голів та заступників студентських рад рівненських університетів.

- Стосовно того, чи будуть студенти МЕГУ приймати участь в Євромайдані - сказати «так» я не маю права і сказати «ні» також,  зауважив голова студентської ради МЕГУ Олег Онофрійчук. - Можу лише сказати, що подекуди студенти говорять, що підуть на Євромайдан. Стосовно особисто мене - як такий варіант я розглядаю, але якщо я і прийду, то буду представляти тільки власні інтереси, а не інтереси всіх студентів МЕГУ.  Робити зарез заяви про стайк студентами МЕГУ я не можу. Так як такі питання особисто не вирішую, а вирішує колектив, який збиратиметься на нараді лише завтра о 16:00.

Олег Онофрійчук

Голова студентської ради РДГУ Надія Марщівська:

- Так як на даному етапі питання стосується політики, то студентська рада не може відповісти за всіх студентів, не впливає на їх вибір і ні в якому разі не примушує виходити на майдан, у кожного з них є свої політичні вподобання. У положенні про студентське самоврядування РДГУ вказані завдання, які повинна виконувати студентська рада, одним із них є "підвищення громадсько-політичної активності, залучення кожного студента до активної життєвої позиції". Все, що можу зробити я - це провести опитування щодо думок студентів по цьому питанню, але зараз нічого сказати не можу. Тому, коли дізнаюсь, якою є ситуація між студентами, зможу відповісти на поставлене запитання. Я не втручаюсь у політичні питання. Можливо і будуть страйки, але це буде відбуватись не з подачі студради. Ще раз повторюю, що не знаю, яка ситуація зараз між студентами, які їх думки, коли детально вивчу це питання, зможу відповісти на всі запитання.

Заступник Голови студентської ради НУВГП Олександр Савлук:

- Наша організація є неполітичною. Відповідальність лягає на кожного студента особисто. Студрада керується положенням. Якщо студенти захочуть взяти участь у мітингу чи страйку, то вони не представлятимуть студраду, а лише індивідуальні переконання.

Найбільш активними були студенти Національного університету "Острозька академія", вони найбільше, на наш погляд підтримують євро інтеграційні процеси в Україні, адже їх Євромайдан був організованим. Поки що острозькі студенти не розповіли про свої подальші дії.

Отож студентська молодь, яка б мала бути рушієм та активними учасниками Євромайдану, у Рівному все ж чітко виконує інструкцію, не пропускає пари та не організовує акції непокори.

Наразі ми намагаємось отримати інформацію у представників студентських рад інших ВНЗ. 

Читайте також:

Репортаж: Сьогодні в Рівному Євромайдан

Євромайдан у Києві. Он лайн

Євромайдан у Києві. Он лайн

У центрі Києва вже зібралися більше 100 тисяч людей, які хочуть в Європу

У Рівному на Євромайдані майже тисяча людей

УП: Під Кабміном бійка, "Беркут" розпилює сльозогінний газ

Рівняни стайкують на Євромайдані в Києв

У Рівному на організаторів Євромайдану відкрили кримінальне провадження

У Дубно під час Євромайдану відключили веб-камери

Сьогодні відбудеться позачергова сесія Рівнеради

На рівненський Євромайдан прийшло три тисячі людей

1,5 тисячі осіб пікетують Кабмін. Онлайн-трансляція

У Рівному обурені люди вийшли на Євромайдан. ФОТО

У Рівному буде Євромайдан

Рівненські прихильники Євросоюзу штурмуватимуть столицю

Рівняни вимагають Євроінтеграцію. ОПИТУВАННЯ

Сьогодні відзначають дев'яту річницю Помаранчевої революції

Ключові слова: 

Коментарі

Бот.тебе нихто не питає.

Я студент 4 курсу Автотранспортного технікуму мої одногрупники відносяться байдуже до теперішньої політичної ситуації, студенти схаменіться давайте боротися за краще життя!
Слава Україні!!!

Так от тому і сумно, що молоді байдуже. Нехай 5 з 30 студентів дійсно розуміють, що відбувається і свідомо до цього ставляться.
До молоді треба донести хоча б, а студрада кожного з ВНЗ просто залишила все на самопотік, типу "робіть що хочете" - це вже ознака байдужості, інакше б вони організували мітинги з тими, хто дійсно прагне змінити майбутнє. Людям завжди потрібна організація.
Та навіть при умові, що викладачі заохочували підтримати мітингуючих, половина студентів розійшлась кожен по своїх "більш важливих" справах.
Сумно, панове, сумно.

До речі, тільки що прочитав про організовану ходу до центра завтра. Я піду і ще ті 4 що зімною (а вони теж з Студради) теж підуть та без емблеми студради. А якщо комусь із студентів якось завадять в плані навчання чи будуть не допускати до сесії чи ще щось, я особисто піду захищати іх права, так як це мій обов'язок в студраді.

Когось з вас студради кудись не пускають? Будь ласка, йдіть... Організовуйтеся самі в групи і йдіть... Я сам представник студради, я з іншими учасниками просто 5 чол взяв і пішов на майдан без символіки організації а особисто. Чого зганяти людей? Можна просто піти і люди самі підтягнуться! Оці заяви про ПР і все інше, дурниця - тут піде чол 100 а інші будуть навпаки говорити.... Це вибір кожного як громадянина а не "студрада сказала".
От якщо будуть застосовані певні міри до тих хто йде на Євромайдан, от тоді треба студраду підключати, от тоді вона дійсно має втрутитися на захист студента!

Тут дехто пише про майдан 2004-го року і відсутність фінансовоі складовоі тих подій. А широко відомий факт про 50 млн. баксів від покійного Березовського, які Жванія привіз в Украіну? До речі, саме Жванія фінансував тоді Луценка і його самооборону. Сьогодні у Юрка і Штурхецького спонсор Порошенко...

Так суть у тому, що висновки я ніякі не зробила, коли ще відповідала на поставлені запитання!

Голова студентської ради РДГУ Надія Марщівська то проведи ці опитування і ти побачиш який настрій у студентів РДГУ, а нічого не провівши не роби такі висновки, гнати таку студраду, сором!

Не всех студентов интересует то, что сейчас происходит.. есть мнение, и его придерживаются очень многие, что все само собой разрешится.. они там наверху - одного поля ягоды, рано или поздно помирятся.. а встрявать в их игры - опасно для здоровья, ведь эти все свободы, батькивщины и прочие только управляют, а на передовой стоят, в основном, такие как мы.. оно нам надо? мы же не мясо, за которым политиканам удобно спрятаться... Янукович своих людей, по крайней мере, не подставлял никогда под дубинки Беркута, тогда как оппозиция - только этим и занимается(

Просто не всі студенти є масою, яких можна кудись загнати і сказати щось робити. Які навіть не знають заради чого вона стоіть на тому майдані. Якщо хтось знає в чому ситуація і має бажання висловити свою думку то він іде сам без вказівок. А втупу заганяти людей на мітинг чи тим більш платити за це - це низько. Це рівень правлячоі партіі. Які наслідки не мала б помаранчева революція, але народ ішов туди за ідею, а не за гроші. Тому я підтримую позицію студрад. Єдине, що вони могли б зробити це донести до студентів інформацію що відбувається.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.