Рівненська пенсіонерка захистила в суді своє право на житло в гуртожитку

Більш ніж півтора року відстоювала своє законне місце для проживання в гуртожитку КП «Рівнеелектроавтотранс» пенсіонерка з Рівного, якого її всілякими методами намагалася позбавити тодішня адміністрація підприємства. Для цього їй довелося подати позов до суду, який у результаті став на бік жінки.

Пані Олена звернулася за юридичною допомогою до центру права РОГО «Комітет виборців України» в квітні 2012 року. Вона поскаржилася на намагання тодішнього керівника КП «Рівнеелектроавтотранс» позбавити її можливості проживати в займаній кімнаті в гуртожитку, що перебував на той час на балансі відповідного підприємства.

Як виявилося, адміністрація підприємства спільно з профкомом спочатку прийняла рішення підселити в кімнату до п. Олени двох сторонніх осіб: матір з дитиною. Згодом це рішення скасували і вирішили переселити пенсіонерку з кімнати жилою площею 12,3 кв.м. в кімнату площею 17,6 кв.м., а займану нею віддати під житло матері з дитиною.

«На мій погляд, такими діями, було не лише грубо порушено вимоги законодавства, але й штучно створено конфлікт між двома родинами, а також суттєво погіршено житлові умови п. Олени, – коментує ситуацію виконавчий директор РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов. – Адже кімната, права користування якою жінку намагалися позбавити, була зайнята нею та її чоловіком і на кожного з них припадало по 6,15 кв.м. жилої площі. Відповідно до чинного законодавства мінімальна норма житлової площі для однієї особи складає 6 кв.м.

Їхня кімната розташована на 2-му поверсі гуртожитку. Водночас, рішення про переселення жінки в іншу кімнату призводило до того, що вона потрапляла на 8-й поверх гуртожитку в іншу кімнату, де крім неї, мешкало ще дві родини.

Тож при переселенні пенсіонерки погіршувалися б її житлові умови не лише через неможливість жити у відповідній кімнаті з власним чоловіком, але й через переселення на набагато вищий поверх та зменшення житлової площі на одного мешканця. Бо виходило, що разом з п. Оленою на 17,6 кв. м. будуть проживати ще троє осіб. Тобто, на кожного мешканця такої кімнати припадало б по 4,4 кв. м. житлової площі, що нижче від норми, встановленої п. 12 Примірного положення про гуртожитки.

Крім того, законодавство взагалі забороняє вселяти на займану жилу площу інших осіб, а також не надає права адміністрації з профкомом здійснювати подібні переселення».

Враховуючи такі обставини, юристи Рівненського КВУ підготували пенсіонерці позов до суду, а також більше року здійснювали представництво її інтересів в суді.

Нещодавно Рівненський міський суд, розглянувши справу, своїм рішенням задовольнив позов пані Олени: визнав незаконними і скасував спільні рішення адміністрації та профспілкового комітету КП «Рівнеелектроавтотранс», а також визнав недійсними ордери, якими право на кімнату, де проживала пані Олена, було надано іншим стороннім особам. Про це повідомляє інформаційний відділ Рівненської обласної громадської організації "Комітет виборців України"

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.