У Києві одні студенти пікетують за ЄС, інші зазнають "жорстоких утисків" від ректорату

У Києві на Площі знань між корпусами Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут" студенти проводять пікет на підтримку євроінтеграції.

Станом на 12:20 на площі зібралися близько 1000 студентів, які вимагають підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Вони скандують: "Молодь нації - за євроінтеграцію!", "Україна - це Європа!".

Студенти формують колону і мають намір вирушити до Національного медичного університету ім. Богомольця, а також до Київського національного економічного університету, де до них приєднаються інші студенти.

Наразі колона складається зі студентів КПІ, Києво-Могилянської академії та деяких інших столичних вищих навчальних закладів.

Станом на 13:15 близько 2,5 тис. студентів Національного університету ім. Шевченка розпочали пікет біля головного корпусу вишу на вул. Володимирській на підтримку євроінтеграції.

Учасники скандують "Україна - це Європа", "Слава Україні!", "Молодіжна акція - за євроінтеграцію", "Якщо не пустите в ЄС - у нас буде великий стрес".

Студенти вишикувалися в колону й рухаються до Національного університету харчових технологій, розташованого неподалік, і Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, де до них приєднуються студенти цих вишів.

Колона йде організовано й виключно тротуарами, тому рух транспорту за маршрутом проходження колони не перекривається.

Ще одна колона з близько 200 студентів Національного педагогічного університету ім. Драгоманова вже рушила бульваром Шевченка в бік НТУ "КПІ", де приєднається до студентів КПІ, Національного медичного університету ім. Богомольця, Київського національного економічного університету та Національного авіаційного університету.

Надалі всі колони планують рушити на майдан Незалежності, де вже перебувають студенти Києво-Могилянської академії.

Разом з тим у соцмережах студенти Київського національного лінгвістичного університету розповсюдили повідомлення про те, що не мають можливості висловити свою думку, вийти на майдан і підтримати студентську акцію "через жорстокі утиски та погрози з боку керівництва університету".

"Більше того, нам забороняється навіть вести розмови на тему ЄС в стінах університету, не кажучи вже про будь-які масові зібрання. Тому звертаємося до вас із щирим проханням "прийти по нас" (як би це смішно не звучало), тому що наші студенти банально бояться проявити непокору", - зазначається у повідомленні. 

Українська правда 

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.