На Рівненщині на утилізацію енергозберігаючих ламп виділили більш як півмільйона гривень

З Рівненщини вивезли усі відпрацьовані люмінесцентні лампи. Їх приватне підприємство зберігало у селі Шубків Рівненського району. Річ у тім, що відходи містили ртуть і становили загрозу для навколишнього середовища.

Цьогоріч на утилізацію ламп із обласного та районного бюджетів виділили майже 600 тисяч гривень. Відкриті торги виграло ТОВ "Укр-еко-груп". Тож цьогоріч фахівці підприємства вивезли з Шубкова 125 тисяч люмінесцентних ламп, ще 80 тисяч забрали торік. Утилізовувати відходи будуть на Донеччині – у місті Горлівка діє спеціалізоване підприємство "Микитртуть".

-На сьогоднішній день усі питання, і фінансові і організаційні вдалось вирішити. Небезпечний вантаж вже вивезли на утилізацію і на території Шубківської сільської ради ртуті більше нема, - підсумував перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко.

 Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, на складі неподалік села Шубків, що у Рівненському районі роками зберігалися відпрацьовані люмінесцентні лампи, що містили ртуть. Їх збирало приватне підприємство. Власник мав намір утилізовувати лампи, однак це залишилося лише планами.

 

Коментарі

На енергозберігаючі лампи переходять у всьому світі. Україна - не виняток. Дуже добре, що і про їх утилізацію не забувають, і ще й влада виділяє на це кошти Надіємося, що і далі на Рівненщині будуть поширюватися і використовуватися сучасні енергозберігаючі технології.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.