На Рівненщині перетворюватимуть відходи на паливо

Як перетворювати відходи на альтернативне паливо, на якому працюють промислові підприємства, як облаштовувати газозбірну систему на діючих сміттєвих полігонах, та як залучати для вирішення цих питань іноземні кошти, обговорювали на Рівненщині. Ці питання порушили у рамках  виїзного засідання колегії Мінрегіону, яке відбулося під керівництвом Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Темника.

- Сьогодні ми презентували позитивну практику Рівненщини з питань поводження з побутовими відходами. Зокрема, роботу сміттєсортувального заводу та підприємства ПАТ "Волинь-Цемент". Сподіваюся, досвід нашого регіону буде корисним для України», - зазначив голова облдержадміністрації Василь Берташ.

Разом із тим під час колегії Геннадій Темник, за дорученням Олександра Вілкула, поставив перед всіма регіонами завдання активізувати роботу з роздільного збору побутових відходів. А також вивчити досвід роботи Рівненського промислового кластеру виробництва із сміття альтернативних видів палива та зобов’язав всі регіони наступного року представити власні проекти енергозаміщення - повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

- За 4 роки на таку модель, яка реалізується на Рівненщині, мають перейти всі регіони, оскільки, згідно з законодавством з 2018 року, захоронення сміття буде можливим тільки після сортування", - сказав Геннадій Темник.

Довідково: наразі в Україні вже у понад 500 міст та сіл впровадили технологію роздільного збирання побутових відходів. Це втричі більше, ніж торік (на початок 2012 року таку практику застосовували у 185 населених пунктах).

З 2010 року відкрили 21 сміттєсортувальну лінію за допомогою сучасних технологій поводження з побутовими відходами у 15 населених пунктах. Ще у 23 населених пунктах триває будівництво сміттєсортувальних комплексів (планується ввести в експлуатацію у 2013-2016 роках).

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.