На Рівненщині підприємство знизило споживання природного газу

Потужний промисловий гігант ПАТ «Волинь-Цемент» модернізує виробництво та  стає енергонезалежним. Як відмовитися від імпортного палива продемонстрували членам виїзної колегії Мінрегіону, в якій взяли участь профільні заступники голів облдержадміністрацій зі всієї України. Практику ознайомлення з позитивними результатами в різних регіонах започаткували з ініціативи Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, розповів Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник

. Відтак, практичний досвід можуть запозичувати представники з інших областей.

-Альтернативи використання відновлюваних видів палива немає. Успішний досвід Рівненського кластеру з виробництва такого палива з побутових відходів та використання його на підприємстві замість природного газу має бути поширений на всі регіони, - сказав Геннадій Темник. 

Так, на ПАТ «Волинь-Цемент» газ нині використовують тільки частково для розпалу обертових печей. Тим часом частка альтернативного палива – флаффу становить уже 20 відсотків, а в перспективі буде збільшена до 40 відсотків.

Як доповів генеральний директор ПАТ «Волинь-Цемент» Сергій Дудзяний, за рахунок цього «Волинь-Цемент» вже на понад 93 відсотки знизив споживання природного газу - зі 107 до 7 мільйонів кубометрів на рік. За рахунок того, що вартість теплової енергії від флаффу суттєво дешевша, ніж при використанні природного газу, підприємство на 15 відсотків знизило частку енергетичної складової в собівартості продукції. 

За рахунок такого режиму енергозбереження, на підприємстві вдалося модернізувати пакувальне відділення та побудувати новий блок відвантаження цементу в автомашини. А це вдвічі збільшило обсяги реалізації товарного цементу в 2013 році. Також за словами Сергія Дудзяного, впровадження на підприємстві природоохоронних заходів дозволило знизити викиди цементного пилу в атмосферу і нині вони на рівні світових стандартів. Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

 

Ключові слова: 

Коментарі

От вам і доказ того, що дійсно потрібно нашій країні у важкі часи. Модернізація - шлях до економічної стабільності та розбудови держави. А тоді вже можна і до Європи йти, але не як раби з протягнутою рукою, а як рівноправні партнери!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.