Під час штурму на Банковій постраждали українські та польські журналісти. ВІДЕО

Декілька українських та іноземних журналістів постраждали на Банковій у Києві під час сутичок, коли "Беркут" відтісняв людей з-під Адміністрації президента.

Зокрема, розбили голову журналісту з Польщі і оператору Euronews, постраждали журналіст "Українського тижня" Валерія Бурлакова та фотожурналіст "ЛігаБізнесІнформ" Олександр Перевозник, пише "Українська правда".

Також постраждав журналіст "Української правди" та Громадського ТБ Мустафа Найєм і ледь не постраждали фотокор УП Дмитро Ларін та Макс Левін із видання "Лівий берег".   

Михайлина Скорик повідомила у Facebook:  "Журналісту з Польщі розбили голову на Банковій – били до 10 разів, каже він".

Найєм у "Facebook" написав, що сам потрапив до "польового" медпункту на Банковій після удару по голові – "наковтався газу, не зорієнтувався", а ще постраждав оператор Euronews - його повезли " у крові, голова розбита, вирвано ніготь".

"Український тиждень" повідомляє, що його Валерія Бурлакова отримала поранення під час сутичок біля Адміністрації президента:

- Одна зі звукошумових гранат розірвалась біля її ніг. Вона отримала поранення, зараз перебуває в кареті швидкої допомоги.

"Коли бійці "Беркута" почали відтісняти демонстрантів з Банкової, один з правоохоронців намагався забрати камеру в фотографа Олексія Заклецького", - зазначає видання.

Крім того, фотожурналіст "ЛігаБізнесІнформ" Олександр Перевозникбув побитий працівниками міліції під час висвітлення акції протесту на Банковій, повідомляє його видання близько 16-ї години

"Під час атаки бійців "Беркута" на демонстрантів з метою витіснення з вулиці Банкової, декілька бійців спецназу били журналіста", - пише видання.

На фото: Олександр Перевозник постраждав під час розгону людей "Беркутом" на Банковій. Фото ЛігаБізнесІнформ

Як повідомив телефоном Перевозник, у нього розбита голова й фотокамера. Крім того, він надихався сльозогінним газом. За його словами, били 7-8 співробітників "Беркута", а потім один із них підняв його й підвів до волонтерів-медиків, які надали першу медичну допомогу. 

Кількаразові попередження Перевозника про те, що він – журналіст, не вплинули на співробітників "Беркута". 

А Макс Левін написав: "Зі мною все ок. Прямо біля ноги вибухнула шумова граната чи вибухпакет. Розірвало джинси, пошкодило боти. Нога з гематомами, сильний забій, але ніби без переломів. Якби не трекінгові боти Lowa, ногу би розтрощило", - і порадив одягати шоломи й "міцні боти" та "міцні рукавички".

Як відомо, невідомі привезли до Адміністрації президента бульдозер. Демонстранти почали кидали в оточення "Беркута" пляшки, димові гармати. Бійці "Беркута" застосували шумові гранати та сльозогінній газ – і відтіснили людей, бивши "всіх без розбору".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.