На Рівненщині юристи надаватимуть безкоштовну допомогу учасникам акцій протесту

Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» долучається до роботи координаційної ради на підтримку Євромайдану на Рівненщині. Фахівці організації надаватимуть безоплатну юридичну допомогу учасникам акцій протесту.

Зокрема, юридично допомагатимуть тим громадянам, у кого у зв’язку з участю в мітингах виникнуть конфлікти з правоохоронцями чи роботодавцями.

Консультації можна отримати в центрах права РОГО «Комітет виборців України» в містах Рівному та Сарнах.

Адреса центру права в Рівному: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 5. Тел.: (0362) 26-38-47, 26-39-43.
Адреса центру права в Сарнах: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.

Також організація висловила свою позицію щодо останніх подій в Україні:

"Українці з часів незалежності вже неодноразово доводили, що хочуть жити в правовій країні, де забезпечення дотримання прав кожної людини є обов’язком влади. Право на мирні протести є одним із основоположних у демократичному суспільстві та гарантоване як Конституцією України, так і Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, під якою стоїть підпис і нашої держави.
Однак події останніх днів сколихнули всю Україну і не можуть залишити байдужим жодного свідомого її громадянина. Кровопролитне побиття працівниками правоохоронних органів мирних мітингувальників під час Майдану в Києві стало останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння українського народу.

Дії влади, спрямовані на протидію мирним зібранням, котрі організовуються українцями по всій країні, є ознакою тоталітарних режимів, а не держави з демократичними цінностями.

Тому Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» категорично осуджує такі незаконні дії влади, вимагає негайно припинити їх у подальшому та суворо покарати відповідно до чинного українського законодавства всіх винних у незаконних діях проти мітингувальників.

Ми звертаємося до всіх громадян, учасників мітингів, проводити акції протесту в рамках законодавства і мирним шляхом. Не варто йти на повідку в провокаторів, вдаючись до радикальних незаконних дій. Адже головне їхнє завдання – не допомогти учасникам Майдану, а навпаки – дискредитувати його в очах суспільства і міжнародної спільноти.

Ми закликаємо всіх правоохоронців та військовослужбовців, задіяних під час акцій протесту, не застосовувати фізичну силу проти мирних громадян, які не чинять незаконних дій. Пам’ятайте, ваше покликання – захищати народ України. Ви маєте законне право відмовитися виконувати злочинні накази свого керівництва, в тому числі спрямовані на побиття невинних людей.

Ми наполягаємо, щоб усі політики, які беруть участь в акціях протесту, незалежно від партійної чи політичної приналежності, не використовували нинішню складну ситуацію задля свого піару. Майдан – це здобуток простих громадян, а не політичний популізм. Тому дискредитувати його суто політичними лозунгами – це теж злочин і провокація.

Ми підтримуємо учасників Майдану – народ України – та долучаємося до участі в акціях протесту проти свавілля влади. Закликаємо всіх небайдужих громадян приєднуватися до мирних зібрань, адже лише разом ми зможемо побудувати справжню європейську демократичну правову державу Україну!"

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.