Рівненські студенти не повернуться на навчання доки не виконають їхні вимоги

На Рівненщині студентство згуртувалось. У кожному університеті та технікумі Рівного студенти створили координаційну раду, яка поширює інформацію серед студентів, збирає підписи бажаючих долучитись до всеукраїнського страйку.

Міжвузівську координаційну раду очолив громадський активіст Андрій Логащук. Студенти підготували заяву до ректорів від імені студентів, в якій вони заявляють про свою підтримку Центрального Штабу національного спротиву в місті Київ та Координаційною радою Штабу національного спротиву в місті:

"Вимагаємо розслідування фактів побиття громадян України в Києві на мирних демонстраціях з 30 листопада по 2 грудня включно а також покарання винних у неправомірних діях спецпідрозділу МВС "Беркут"

- Відставки Уряду

- Імпічменту президента

- Вимагаємо гарантувати нам право на освіту та безпеку від утисків у стінах навчального закладу та поза його межами. У зв’язку зі своєю громадською позицією відмовляємося відвідувати аудиторні заняття та здавати сесію до виконання вищеперерахованих вимог", - йдеться у зверненні.

Представник Рівненського музучилища при РДГУ Богдан Соломко розповів, що на даний момент зібрано 85 підписів студентів:

- Адміністрація нас підтримує неофіційно, проте офіційно не підписали нашого звернення. Є також вчителі, які залякують студентів, що вони не здадуть сесію.

Представник з рівненського економіко-технологічного коледжу Олена Скібицька також розповіла про ситуацію в технікумі:

- Було зібрано 50 підписів. Директор забороняє організовувати страйки та не підтримує студентів. Вчора ми приносили директору заяву, проте його не було на робочому місці, а його заступник відмовилась підписувати цю заяву.

Про те, що директор автотранспортного коледжу у відпустці, розповів Антон Сушинський:

- Адміністрація коледжу ніби підтримує страйк студентів, завтра ми принесемо їм нашу заяву на підпис.

У Рівненському економіко-правовому коледжі зібрали 201 підпис студентів. Представники розповіли, що відбувається постійне залякування з боку вчителів. Адміністрація перевіряє присутність студентів на парах, а директор закладу пішов у відпустку.

Найбільш активними є студенти Рівненського медичного коледжу:

- Директор не проти, аби студенти брали участь у страйку, проте вони повинні підписатись, що вони дійсно були на страйку, а не поїхали додому чи повернулись до гуртожитків, - розповіла Аліна Дехтерчук.

У Рівненському технічному коледжі зібрано 176 підписів студентів.

- Дуже радує, що студенти самоорганізовуються і розуміють, якою важливою є їх громадянська позиція. Звісно є проблеми – це побоювання результатів сесії, утисків. Студент боїться висловити свою образу, адже йому не вистачає життєвого досвіду. Ми закликаємо їх не боятися, не мовчати, а вчитись висловлювати свою думку. Наразі ми співпрацюємо із правозахисниками, до яких звертатимемось у разі потреби, - сказав координатор Штабу національного спротиву серед студентів Андрій Логащук.

Студенти пояснили, що керуються двома конституційними правами - правом на волевиявлення та правом на освіту, які не взаємовиключають один одного.

Ключові слова: 

Коментарі

ну і правильно зроблять, бо в такій корумпованій країні, де в маслі лише такі типу Санька, які лижуть регулярно владі, диплом вже нічого не вирішить, головне - робочий язик і відсутність самоповаги

Ну і хай не вертаются на навчання, диплом не треба? страйкуй хоч усрися

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.