Головний міліціонер Рівненщини ліквідував Громадську раду при УМВС

У 2011 році було створено Громадську раду при Управлінні МВС України в Рівненській області (далі – Громадська рада, Рада). проте 2 грудня 2013 року її ліквідували. У наказі зазначено:

"Метою створення цього постійно діючого колегіального виборного консультативно-дорадчого органу є забезпечення Конституційного права громадян на свободу об’єднання в громадські організації для здійснення захисту своїх прав і свобод, підвищення ефективності участі громадськості в здійсненні контролю за дотриманням законності, створення умов для демократизації та прозорості в діяльності органів та підрозділів внутрішніх справ. Одним з основних завдань Ради є розроблення, обговорення та сприяння впровадженню громадських ініціатив щодо укріплення законності та дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ, реалізації принципів відкритості й гласності в діяльності міліції, сприяння підвищенню її авторитету в суспільстві."

Проте 2 грудня був прийнятий наказ МВС України в Рівненській області про припинення діяльності Громадської ради при УМВС України в Рівненській області. У тексті наказу вказані причини:

"У той же час слід зазначити, що протягом 2012-2013 років керівництво Громадської ради не змогло належним чином організувати її роботу та реалізувати наявні механізми участі громадськості у формуванні та здійсненні державної політики.

Про відсутність ефекту від роботи чинного складу Ради свідчить і те, що за півтора року Радою не внесено жодної пропозиції стосовно підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики, утвердження і забезпечення громадянських прав і свобод, удосконалення роботи УМВС, проведення громадської та громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів МВС та УМВС, організації публічних заходів з метою обговорення актуальних питань розвитку і діяльності УМВС, правової просвіти населення.

Враховуючи викладене та у зв’язку з неспроможністю Громадської ради при УМВС створити належні умови для повноцінного забезпечення і стимулювання громадської активності у формуванні та реалізації державної політики, виконання покладених на Раду завдань, залучення громадян та їх об'єднань до формування і реалізації політики на всіх рівнях, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" та доручення МВС України від 27.09.2011 № 13835/Мг «Про консультативно-дорадчий орган при ГУМВС, УМВС  наказ про ліквідацію Громадської ради при Управлінні МВС України в Рівненській області підписав начальник генерал-майор міліції Василь Лазутко", - йдеться у повідомленні.

Коментарі

В УМВС України в Рівненській області не спромоглися зробити щось нове і фактично скопіювали міністерський наказ №684 від 08.08.12р."Про дострокове припинення діяльності Громадської ради при МВС". Окрім того,стара  Громадська рада при УМВС України в Рівненській області ( про яку йдеться мова в наказі)  і так перестала існувати бо сплив термін її каденції...а нова декілька днів як розпочала свою роботу. Формалізм роботи міліції видно неозброєнним оком.Перші кроки зневаги до членів ГР вже стали відчутні раніше (див. матеріал ВСЕ від 4.11.2013) а наразі ...те що маємо. Своє бачення ситуації керівництво ГР оприлюднить через ЗМІ протягом бнайближчого часу.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.