Делегація з Астрахані планує перейняти досвід різьбярства студентів з Рівненщини

Роботи дубенських студентів – різьбярів вразили Міністра освіти і науки Астрахані. Їх досвід іноземний гість планує втілювати у місцевій системі освіти.

Під час другого дня  перебування на Рівненщині офіційної делегації з Росії, Міністр освіти і науки Астраханської області Віталій Гутман побував в Дубенському професійному ліцеї та ознайомився з професією різьбяра по дереву  і бересту. Її учні опановують уже понад 20 років - з часу заснування навчального закладу. Нині в ліцеї готують фахівців із 8-ми спеціальностей.

Щороку випускники закладу  демонструють підсумки свого майже дворічного навчання. Роботи учнів  нині експонуються в  музеї навчального закладу.  Майстерність та професіоналізм  учнів неабияк  вразили гостя з Астрахані. Він зазначив, подібні професійно - технічні заклади освіти функціонують і в Астраханській області. Але саме досвід рівненських педагогів він хотів би запровадити після приїзду туди. У Дубенському ліцеї, за його словами, значну увагу приділено практичній частині  у навчанні ремеслу різьбяра. В комплексі професійного ліцею відкрито  12 навчально-виробничих  майстерень та 4 лабораторії. А,  практика надзвичайно важлива у здобутті  робітничої професії.

Нині в навчальному закладі учні займаються за традиційними техніками різьбярства - такі як яворівська та геометрична. За  словами начальника Рівненського обласного управління освіти і науки Григорія Таргонського, вже скоро тут планують  запровадити ще й свою унікальну  техніку – волинську. Про це повідомляє прес-служба управління освіти і науки.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.