У Рівному засудили насилля міліції на "Алеї побитих журналістів"

Більш як півсотні журналістів сьогодні вийшли під стіни Рівненської облдержадміністрації  там міліції з фотографіями побитих журналістів у руках та провели мовчазну акцію протесту проти насилля міліції. Відкрите звернення до керівників установ підписали 62 працівники ЗМІ Рівненщини. 

Журналісти, відеооператори, фотокореспонденти з портретами покалічених та закривавлених журналістів закликали обласну владу засудити факти побиття працівників українських та іноземних ЗМІ. 

Нагадаємо, з 28 листопада у Києві від рук працівників правоохоронних органів постраждало понад 50 журналістів, операторів та фотографів українських та іноземних ЗМІ. Ці інциденти мають беззаперечне підтвердження у свідченнях, фото та відеозаписах. Міжнародні організації відзначають, що журналістів били з особливою жорстокість та цинізмом, особливо після того, як дізнавалися про приналежність їх до ЗМІ. Ймовірно, у таких протизаконних діях брали участь і працівники рівненського спецпідрозділу «Беркут». 

Журналісти зібали підписи та передали заяву і якій  вимагають від голови Рівненської обласної державної адміністрації Берташа В. М. та начальника УМВСУ у Рівненській області Лазутка В. І.: 

1. Письмово звернутися до Міністра внутрішніх справ, Генеральної прокуратури України та Президента з вимогою провести термінове розслідування фактів побиття журналістів під час масових акцій та протестів та дати їм об’єктивну оцінку. 
2. Не допустити жодних утисків та переслідувань журналістів у Рівненській області. 
3. Не дезінформувати журналістів про роботу ввірених вам структур. Не приховувати суспільно-важливу інформацію. 

У зверненні також йдеться, що  «У разі невиконання наших вимог, залишаємо за собою право вдаватися до всіх законних форм протесту. Також заявляємо, що разом будемо захищати колег-журналістів, громадських активістів та всіх законослухняних громадян, до яких будуть застосовані тиск, переслідування та інша протизаконна діяльність

Таке звернення з 62 підписами журналісти передали Василю Берташу та Василю Лазутку. А також закликали журналістів з інших областей теж висливитись на захист побитих журналістів.  

Фото Тамари Попової

Коментарі

И шо кто кто-то вышел? СТРАХ блокировал сознание - подавайте в отставку господа МУДОВЛАДЦЫ.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.