Рівненські журналісти вимагають від міліції розповісти про дії "Беркуту" на Євромайдані

Журналісти Рівного підписали звернення до начальника УМВС у Рівненській області Василя Лазутка з вимогою розслідувати побиття журналістів під час розгону Євромайдану у Києві. Також представники ЗМІ хочуть знати, чи причетний до побиття їхніх колег рівненський "Беркут". Це стало однією із частини акції "Алея побитих журналістів", яка сьогодні, 5 рудня пройшла під стінами РОДА.

Текст звернення:

Ми, рівненські журналісти, обурені шокуючими фактами побиття наших колег працівниками правоохоронних органів. Люди в погонах свідомо продовжують жорстоко бити і калічити репортерів, які виконують свої професійні обов’язки. 

Зокрема з 28 листопада 2013 року у Києві від рук працівників правоохоронних органів постраждало понад 50 журналістів, операторів та фотографів українських та іноземних ЗМІ. Ці інциденти мають беззаперечне підтвердження у свідченнях, фото та відеозаписах. 

Міжнародні організації відзначають, що журналістів били з особливою жорстокість та цинізмом, особливо після того, як дізнавалися про приналежність їх до ЗМІ. Ймовірно, у таких протизаконних діях брали участь і працівники рівненського спецпідрозділу «Беркут». 

Ми вимагаємо від голови Рівненської обласної державної адміністрації Берташа В. М. та начальника УМВСУ у Рівненській області Лазутка В. І.: 
 

1. Письмово звернутися до Міністра внутрішніх справ, Генеральної прокуратури України та Президента з вимогою провести термінове розслідування фактів побиття журналістів під час масових акцій та протестів та дати їм об’єктивну оцінку. 
2. Не допустити жодних утисків та переслідувань журналістів у Рівненській області. 
3. Не дезінформувати журналістів про роботу ввірених вам структур. Не приховувати суспільно-важливу інформацію. 

Захарченко заборонив своїм підлеглим застосовувати силу проти мітингувальників

Начальнику Управління МВС України в Рівненській області Лазутку В.І. - припинити всі безпідставні кримінальні провадження щодо журналістів, які порушені через висловлену ними громадянську позицію. 

У разі невиконання наших вимог, залишаємо за собою право вдаватися до всіх законних форм протесту. Також заявляємо, що разом будемо захищати колег-журналістів, громадських активістів та всіх законослухняних громадян, до яких будуть застосовані тиск, переслідування та інша протизаконна діяльність.

Під зверненням підписались 62 журналіста. Головний міліціонер Рівненщини Василь Лазутко до журналістів не вийшов. Замість нього із працівниками ЗМІ поспілкувався перший заступник начальника УМВС області - начальник слідчого управління Генадій Юрчук.

До речі, після  обідньої "Алеї побитих журналістів" під стінами Рівненської ОДА, голова РОДА Василь Берташ таки зустрівся із жуналістами, так як в час проведення "алеї" перебував на Костопільщині. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.