Як живе Евромайдан у будні

Упродовж тижня я кожного дня ходжу на Майдан - іноді й вранці, і вдень, а іноді тільки увечері. Не знаю чому, але щоразу мене приємно дивує, що там стоїть доволі багато людей. Кожного разу у мене зявляється якесь нове відчуття у сприйнятті того, що нині є на головній площі країни.

Наприклад, днями, минувши вхід у барикадах, відчув, що Майдан нині - це територія справжнього народовладдя, територія, на яку дія нинішньої влади аж ніяк не поширюється. Таке піднесене відчуття зявляється, коли бачу самоорганізацію мітингувальників: охорона, барикади (смішні - мов халабуди з дитинства), вогнища у діжках чи урнах, сміття у пакетах. Усе більше переконуюся, що анархія - мати порядку.

Люди доброзичливі, запрошують до ватри, пропонують чаю або кави, бо чайник на мангалі щойно закипів; хлопчина з розносом (або з коробкою) пропонує бутерброди. Я в захваті від того, що більшість людей загорнули себе в українські прапори. Вражений, що багато на Майдані червоно-чорних прапорів - маю надію, що після цих подій цей козацький стяг, із яким пізніше за Україну боролися вояки УПА, буде сприйматися як один із символів української нації, яка народилася у ці дні.

Так думаю, бо коли у метро на ескалаторі із самого низу лунає заклик "Слава Україні!", зверху відгукуються "Героям слава!". Десь по середині спуску на станцію рівняємося з хлопцями, які вже закликають: "Разом - і до кінця", "Україна понад усе". Відчуваєте як меседжі змінилися порівняно з 2004 роком? Тоді я, наприклад, разом з усіма скандував: "Ю-щен-ко!"

Люди стали іншими. Кращими. На Майдані тільки учора я бачив одного пяного і від двох-трьох чоловіків чув запах алкоголю (певно трохи "грілися"). А ще бачив, як у світлі ліхтарів люди грають у волейбол або футбол - замість воріт дровяні колоди.

Позавчора вразила мене йолька - така файна із цими народними прикрасами. А ще радію креативності - різноманітні плакати, графіті, наліпки і т.д.

А ще неочікував побачити у підземному переході під Майданом - кияни називають його "труба", бо довгий - до десятка пар людей, які танцювали національний танець (соромно не знаю навіть назви). Майдан для мене - місце шаленої позитивної кайфової енергетики. І місце, де стоять і народжуються нові українці - Героям слава! Нам слава!

Автор - Володимир Гребьонкін

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.