8 грудня в історії

8 грудня у Польщі вперше застосували отруйний газ, американець взяв у заручники пам'ятник Джорджу Вашингтону, а у Біловезькій пущі підписали документи  про розпад СРСР і створення СНД.

1609 року в  Мілані відкрилася Бібліотека Амброзіана – друга найбільша в Європі публічна бібліотека після Бодлеанської, відкритої в Оксфорді у 1602 році. До Амброзіанської бібліотеки входить також картинна галерея.

1941-й  - у Польщі, в Хелмінському концтаборі неподалік Лодзі, гітлерівці вперше застосували отруйний газ для вбивства євреїв.

1966-го – в Егейському морі затонув грецький паром "Геракліон”, здійснюючи черговий рейс з острова Кріт.  Причиною катастрофи стала вантажівка-рефрижератор, яка зірвалася з кріплення і проламала ворота. Загинули 264 людини.

У 1980 році   25-річний Марк Девід Чепмен кількома пострілами в спину вбив Джона Леннона, який пізно увечері повертався з дружиною Йоко Оно зі студії звукозапису. Убивця навіть не намагався втекти з місця злочину, незворушно читаючи в очікуванні поліції свою улюблену книгу – "Над прірвою у житі” Селінджера. Леннон був убитий перед респектабельним будинком "Дакота” на 72-й вулиці (Нью-Йорк, Манхеттен), у якому вони з Йоко на той час мешкали .

В 1982-му американець Норман Мейєр узяв у заручники пам'ятник Джорджу Вашингтону.  

Майєр вимагав  покласти кінець гонці ядерних озброєнь і погрожував  підірвати пам'ятник вибухівкою, закладеною в мікроавтобусі, якщо його вимога не буде виконана.  Через 10 годин Мейєра застрелив поліцейський снайпер, а машина виявилася порожньою.

1991-й - у Віскулях (Біловезька пуща) президенти України Леонід Кравчук, РРФСР - Борис Єльцин і голова Верховної ради Республіки Білорусь Станіслав Шушкевич підписали документи про розпад СРСР і створення СНД.

2004 рік – Верховна Рада України проголосувала за "великий пакет" - внесення змін до Конституції, зміни Конституції в частині місцевого самоврядування) та закон "Про особливості застосування закону України "Про вибори Президента України» при переголосуванні повторного голосування у грудні 2004 року".  

"За" проголосували 402 депутати, "ротии" - 21, не голосували – 19.  Президент Кучма підписав закони просто в сесійній залі ВР. Трохи раніше він заявив, що Генпрокурор Васильєв подав заяву про звільнення.  Також парламент 399 голосами відправив у відставку Центральну виборчу комісію на чолі із Сергієм Ківаловим і затвердив новий склад ЦВК, головою якого згодом був обраний колишній заступник Ківалова Ярослав Давидович.
 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.