Сьогодні Міжнародний день боротьби з корупцією

Професійні свята: Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня, з ініціативи ООН , відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією (Міжнародний день боротьби з корупцією ). У мексиканському місті Меріда в цей день в 2003 році на Політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю ООН 1 листопада 2003.

Держави, що підписали документ , зобов'язані оголосити кримінальним злочином хабарі , відмивання корупційних доходів і розкрадання бюджетних коштів. Відповідно до одного з положень Конвенції , необхідно повертати кошти в ту країну , звідки вони надійшли в результаті корупції.

Конвенція 2003 року - перший документ такого роду. Він особливо важливий для країн , де корумпованість всіх структур завдає шкоди національному добробуту .

Ханс Корелл - представник Генерального секретаря ООН , оголосив про рішення заснувати Міжнародний день боротьби з корупцією , закликав представників більш ніж 100 країн , присутніх на конференцію , підписати Конвенцію. Вона повинна стати важливим інструментом міжнародного права для протидії корупції, « що завдає шкоди розвитку країн і представляє загрозу демократії і режиму правової держави».

У числі перших країн, яка підписала Конвенцію, була Росія. Глава російської делегації заступник міністра закордонних справ РФ Олексій Мєшков в виступ на форумі підкреслив, - «Росія веде з корупцією безкомпромісну боротьбу і готова до конструктивної взаємодії на антикорупційному фронті з усіма державами та відповідними міжнародними організаціями».

Православні свята: Преп. Аліпія, стовпника

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.