На Рівненщині відновили княжу булаву

Побачити, як виглядає автентична княжа булава, що у XII-XIII століттях символізувала владу, віднині можуть відвідувачі культурно-археологічного центру "Пересопниця". Реставратори відновили її з фрагменту, знайденого під час розкопок. Нагадаємо, два роки тому, під час будівництва центру на місці, де у княжі часи був міст,  виявили уламок давньоруської булави.

Археологи припускають, що вона могла належати одному з воєвод князів Юрія Долгорукого чи його сина Андрія Боголюбського, або й самим вельможам. Адже є свідчення про те, що у середині XII століття вони якраз перебували на теренах Пересопниці. Фахівці припускають, що булава розкололася під час битви, яка, очевидно, відбувалася поблизу. На це вказує й місце знахідки – міст завжди був важливим стратегічним об’єктом.

Тим часом нині давньоруська булава виглядає так, ніби її щойно тримав князь, переконує директор культурно-археологічного центру Микола Федоришин. Реставратор працював над цим упродовж місяця. Тепер її можна побачити в експозиції музею. Тим часом цієї осені під час розкопок у Пересопниці виявили понад півсотні артефактів.

Серед них – печатки, хрести-енколпіони, защібки до книг. Реставратори працюватимуть і з цими знахідками. Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.