Жителів Рівного атакують телефонні терористи

Останніми роками явище так званого "псевдотероризму" набуло значного поширення. Після викриття правопорушники пояснюють вчинення неправдивих повідомленнь про замінування здебільшого, як невдалий телефонний жарт, проте відповідальність передбачена чинним законодавством за такі дії досить сувора.

19 листопада 2013 року надійшов  анонімний телефонний дзвінок про начебто замінування громадських об’єктів в м. Дубно.

Спрівробітниками СБУ в Рівненській області спільно з представниками МВС було вжито комплекс невідкладних перевірочних заходів, в результаті проведення яких вибухових пристроїв за вказаними адресами виявлено не було, - повідомляє прес-група УСБУ в Рівненській області. 

Інший приклад -  за здійснення неправдивого повідомлення про мінування у 2013 році Рівненським районним судом Рівненської області визнано винним у скоєнні злочину за ч.1 ст.259  Кримінального кодексу України уродженця Закарпатської області і призначено покарання у вигляді ув’язнення на 2 роки та 3 місяці.

У листопаді 2012 року цей громадянин телефонував мешканцям м.Рівне та направляв їм смс-повідомлення з погрозами про мінування торгівельного центру, готелю та житлового будинку. У повідомленні було зазначено, що у вказаних громадських об’єктах начебто закладено саморобні вибухові пристрої з тротилом, котрі неодмінно вибухнуть, якщо він не отримає кошти у розмірі, який він визначить згодом.

Інформація про закладену вибухівку не підтвердилася. Упродовж кількох годин співробітники СБУ спільно з міліцією встановили особу аноніма.

Служба безпеки України попереджає, що завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, порушує безпеку суспільства, заподіює істотну майнову шкоду та призводить до інших негативних наслідків. За таке діяння Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років. За те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.