На рівненському Євромайдані показали фільм про вибори у Білорусі

11 грудня в готелі "Мир" у Рівному відбулася презентація Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який вперше за свою 10-річну історію проводитиметься на Рівненщині. А після цього ввечері на майдані Незалежності рівняни переглянули стрічку про силовий розгін мирних мітингувальників у Білорусі, який стався в 2010 році і котрий багато в чому нагадує події останніх двох тижнів в Україні.

Як розповіли організатори заходу, до програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 10-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який відбувся в Києві з 22 до 28 березня 2013 року. А також фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів документального кіно. Регіональним партнером фестивалю в Рівненській області є РОГО «Комітет виборців України».

Цього року правоосвітні заходи та кінопокази на фестивалі Docudays UA об’єднані спеціальною темою – «Вибір є!». Головна ідея – на прикладі героїв документальних фільмів з різних країн показати українському глядачеві, що у кожного з нас завжди є вибір: змиритися з авторитарним, диктаторським режимом чи боротися за перемогу демократії; виходити на акції протесту чи відсиджуватися вдома, поки протестують інші; вимагати від влади прозорості та відкритості у прийнятті рішень чи давати хабарі; терпіти насильство в сім'ї чи боротися з ним.

Перший показ у рамках фестивалю в Рівному відбувся 10 грудня – в Міжнародний день захисту прав людини. Старшокласники Рівненського економіко-правового ліцею переглянули фільм «Ромська мрія» українського режисера Романа Бондарчука. 

Вчора, 11 грудня, відбулося ще два покази. В Міжнародному економіко-гуманітарному університеті ім. академіка Степана Дем'янчука студенти подивилися стрічку «Доволі! До Волі…». Цей фільм про героїчні та водночас трагічні події 19 грудня 2010 року, коли в Білорусі відбулися так звані президентські вибори. 

Цей же фільм мали можливість переглянути близько сотні рівнян, які традиційно прийшли у вечірній час на майдан Незалежності, аби підтримати Євромайдан.

- Загалом же в період з 10 по 20 грудня 2013 року в рамках фестивалю на Рівненщині планується повести не менше 10-12 показів та обговорень фільмів у вищих навчальних закладах, коледжах, школах, бібліотеках, пенітенціарних установах області. Зокрема, в містах Рівному, Дубні, Сарнах, селах Повча Дубенського району, Пісків Костопільського району, Городок Рівненського району, - розповів планами фестивалю голова правління РОГО "Комітет виборців України" Олексій Горецький.

Окрім переглядів фільмів, під час цих заходів присутнім читатимуть правороз’яснювальні міні-лекції на тему "Як себе поводити із працівниками правоохоронних органів" за участю регіонального координатора із зв'язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вячеслава Свірця та юристів Рівненського КВУ.

Планується також, що завершиться фестиваль підсумковим показом фільму «Відкритий доступ» та обговоренням ефективності Закону України «Про доступ до публічної інформації» із запрошенням представників ЗМІ, громадських організацій, активних громадян, про це повідомили РОГО КВУ

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.