Рівнянин: "Кримський "Беркут" бив по-звірячому"

В ніч з 10 на 11 грудня у Києві "Беркут" штурмував Євромайдан. Як повідомляв сайт "ВСЕ", тієї ночі серед затриманих мітингувальників були і рівняни. Нам вдалось поспілкуватись із Андрієм Рожковим, якого жорстоко побили та відвезли до міліції. 

 

- З 10 на 11 грудня приблизно о першій ночі, будучи в наметах на майдані у Києві, ми почули, що йде атака. Зі сторони Європейської площі почали йти колони "Беркуту". Чисельність їх була неймовірна велика, 300-500 бійців. Ми почали чинити опір, утворили "живий ланцюг" та тримали оборону. Нас відтіснили до сцени на Майдані, а коли підійшла підтримка до нас – ми почали відтісняти "беркутівців". Коли ми їх відтісняли, вони не побачили що за ними стоять бочки в яких горів вогонь та перекинули їх, вони сідали прямо в жар і були страшенні крики.

За словами постраждалого, після отриманих опіків бійці "Беркуту" озвіріли і почали всіх бити кийками по голові, зриваючи каски та інших частинах тіла.

- Першими запанікували студенти, вони почали тікати, а досвідченіші чоловіки стримували "Беркут". Особисто мене збили з ніг. Я пам’ятаю, що багато чоловік по мені пройшлися не помічаючи того, що я лежу на бруківці. Далі я відчув удар кийком по голові.

Також Андрій Рожков розповів, що 12 побитих мітингувальників "беркутівці" забрали до автозаку та не дозволили звернутись до лікаря, аби отримати першу медичну допомогу.

- Мене відвели до автозаку та продовжили бити в різні частини тіла. Я лише сказав: "Розмовляйте державною мовою", на що почув у відповідь : "Ми нє знаєм вашей дєржавной мови, ми із Ялти із Крима". При ударах вони казали : "Вот вам бандеровци за то что нашим ногі ломаєтє". Я навіть не відчув що в мене кров тече з голови. Я попросив покликати лікаря. З нами забрали ще двох помічників депутатів, яких одразу випустили і завдяки їм передали мені хоча б бинт, аби зупинити кров.

Громадський активіст отримав медичну допомогу лише після того, як всіх доставили у райвідділ міліці. Йому поставили діагноз струс мозгу та забій ліктьового суглобу.

- Нас тримали у автозаку дві-три години, після чого доставили до райвідділу. В райвідділі мені викликали швидку. Працівники міліції лояльно до нас відносились навіть пропонували чай, каву і спокійно, без погроз з нами розмовляли. Мене відпустили, тому що я вже втрачав свідомість. Інших також відпустили близько 8-9 години ранку. Сьогодні мав бути суд, але його перенесли.

Як розповів Андрій Рожков, близько 50 людей постраждали від штурму "Беркуту", а також зазначив, що те, що показують по телебаченню - це дуже поверхнево. Також активіст висловив своє занепокоєння і станом здоров'я людей, які знаходяться по іншу сторону барикад. 

- В ніч з понеділка на вівторок четверо солдат, які стояли в перших рядах оборони забрала швидка допомога від виснаження організму, адже вони їдять один раз в день.

Незважаючи на побиття у Києві, мітингувальник не опускає руки, в суботу знову - на Київ. Адже боротись треба до кінця.

Читайте також: 

У Києві "Беркут" штурмує "Євромайдан". Затримали рівнян

Затримані рівняни - в Шевченківському райвідділку

Затриманих на Євромайдані рівнян відпустили

Рівненські активісти в столиці побиті, але на волі

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.