Гірник спалив себе на знак протесту побиття людей "беркутівцями"

Сьогодні День стійкості шахтарів. Про цей день мовчить офіційна історія. Про нього не пише Вікіпедія. Проте, щороку 14 грудня, в Луганську неофіційно гірники та журналісти вшановують пам'ять подій 1998 року коли спецпідрозділ «Беркут» застосував силу прости мирних демонстрантів. На знак протесту Луганьський гірник Олександр Михалевич спалив себе. 

Подія трапилася рівно п'ятнадцять років тому, але дуже актуальна до реалій сьогодення. Нині люди тисячами виходять на Майдан висловити свою позицію та на знак протесту побиття мирних демонстрантів «Беркутом». Люди втомилися бути бидлом.

Довідка. У липні- серпні 1998 року в Луганську гірники краснодонських шахт ім. Баракова, «Дуванна», «Краснодарська-Південна» і «Суходольська-Східна» пікетували облдержадміністрацію та облраду, керівниками яких тоді були Олександр Єфремов та Віктор Тихонов, з вимогою погасити заборгованість по зарплаті за 2,5 роки. 24 серпня на День незалежності України відбувся розгін протестуючих. Вперше в незалежній Україні проти учасників мирної акції були застосовані спецзасоби: кийки та слізогінний газ. Внаслідок зіткнення за офіційними даними постраждали 22 шахтаря, 12 працівників «Беркута» і 3 співробітника міліції. 14 грудня о четвертій ранку на знак протесту проти дій влади і знущань з боку адміністрації шахти ім. Баракова , яка була повинна зарплату з 1996 року , зневірений гірник Олександр Михалевич здійснив акт самоспалення.

Олександр лишив передсмертну записку:

«Не могу больше терпеть и ждать каких-то обещаний, не верю и в выдачу задолженности 15 декабря. Поэтому я решился на этот поступок. Надоели издевательства со стороны руководителей шахты и администрации. Это не выход в жизни, но, может, из-за моего поступка скорее решатся дела. Сам трезвый и нахожусь в нормальном состоянии. Отвечаю за свои действия».

17 грудня вся заборгованість була погашена.

Щорічно, 24 серпня і 14 грудня, в Луганську неофіційно гірниками та журналістами вшановується пам'ять подій 1998 року. Після тих подій в Луганській області ще кілька гірників намагалися вчинити самогубство, щоб змусити владу погасити заборгованість по зарплаті ...

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.