"Рівнеазот" підготувався до зими

Як повідомили в прес-службі ПАТ «Рівнеазот», на початку грудня у цеху аміачної селітри пройшов поточний ремонт основного технологічного обладнання у рамках підготовки виробництва до роботи у зимовий період. Зважаючи на значний термін експлуатації обладнання та жорсткі агресивні умови експлуатації (висока температура та тиск), воно потребує  значної уваги під час експлуатації, періодичногообслуговування та своєчасного якісного ремонту.

За дві доби ремонту було виконано великий обсяг робіт з відновлення агрегатів, усунення пропусків та модернізації обладнання. Був відремонтований випарний апарат, агрегати використання тепла нейтралізації (ВТН), підігрівач аміаку, скрубер, колектори. Також були усунені пропуски пари, конденсату, неконцентрованої азотної кислоти та зауваження, які виникли у ході експлуатації обладнання. 

Окрім ремонту технологічного обладнання, у цеху було виконано цілий ряд інших робіт. Серед них:  ремонт крану відвантаження готової продукції на 8 колії, ревізія підшипникових вузлів на вентиляторах, які подають повітря під киплячий шар для охолодження гранул, ремонт газоходів вентиляційних систем.

У ремонтах цеху амселітри були задіяні всі служби цього підрозділу, бригади управління ремонтно-монтажних робіт, цех контрольно-вимірювальних приладів та автоматики ремонтно-будівельний цех, ремонтне виробництво та технічні служби підприємства.

– Усі роботи  виконані згідно з утвердженим раніше планом вчасно та у повному обсязі. Всі задіяні служби спрацювали злагоджено, швидко та високопрофесійно. Ми навіть дещо випередили графік виконання робіт та запустили цех у роботу на дві години раніше, ніж було заплановано. І 6 грудня, о другій годині п’ятнадцять хвилин, ми випустили першу після завершення ремонту продукцію, – розповідає начальник цеху аміачної селітри Ігор Остапчук. – Аналізи,  проведені після пускових робіт, показали, що ремонтні роботи були актуальними і проведені якісно. Ми досягли необхідної концентрації плаву аміачної селітри, усунули всі зауваження та забезпечили всі інші регламентованіпоказники, – розповідає начальник цеху.

Окрім цього, у цеху аміачної селітри проходять роботи з відновлення антикорозійного покриття обладнання  грануляційної башти. Цех АС перефарбують у корпоративні кольори холдингу OSTCHEM. Почалися роботи з найвищої відмітки – скрубера та вихлопної труби, яка розташована на відмітці 76 метрів. Нині скрубер пофарбований повністю, а працівники УРМР приступили до підготовки для антикорозійного покриття обладнання всередині грануляційної башти на відмітці 59. Капітальний ремонт грануляційної башти є одним з інвестиційних проектів, який  підприємство планує реалізувати  наступного року.

За останні три місяці проведено великий обсяг робіт з модернізації цеху. Це і ремонт покрівель грануляційної та допоміжної башти, галерей та інших корпусів, і відновлення хімічного захисту, і заміна віконних блоків вузла грануляції, і ремонт фундаменту збірника плаву АС, і ремонт рамп восьмої та десятої колійта виїздів на рампидля відвантаження готової продукції.

Весь комплекс виконаних робіт  покликаний забезпечити стабільну роботу цеху та сприяє підвищенню продуктивності праці і покращенню витратних коефіцієнтів.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.