Мер Рівного: "Закриття сміттєпереробного заводу - це колосальні збитки"

Першого грудня у зв’язку з відсутністю встановленого тарифу на переробку сміття Рівненський сміттєпереробний завод припинив свою роботу. Що очікує на мешканців Рівного після закриття заводу ми запитали у міського голови Рівного Володимира Хомка.

- Що очікує на рівнян після закриття сміттєпереробного заводу?

- Не знаю, що буде. Поки в Україні не вирішиться законодавча проблема, ніхто не знає що буде далі. У міста забрали погодження тарифів на тепло, на воду, каналізацію та на сміття – тепер це все встановлює влада у Київ. Акцентує увагу, що по сміттю виникає ще більша проблема – з першого січня виросте вартість податку, який ми платимо за розміщення твердих побутових відходів на звалищі (тобто, окрім податку за  розміщення твердих побутових відходів на звалищі, йде оплата також і екологічного податку).

Міський голова також зазначив, що сміття, як і раніше будуть звалювати на сміттєзвалище. Проблема,  яка виникла, відноситься до компетенції центральних органів  виконавчої влади, і це є колосальним недопрацюванням. Коли ця проблема буде вирішена – не знаю, і ніхто не може знати.

- Ми будемо нести шалені збитки. Ми не можемо підняти тариф на вивіз сміття, а для нас підняли одну складову. Варто зрозуміти,  є складова яку забирає держава – це податок. Якщо підняли податок, то ми маємо його перекласти на когось,  але ми цього також не можемо зробити. Тепер всі наші сміттєзбиральники будуть терпіти збитки. І для заводу ще більші збитки – оскільки він новий, у нього немає ніякого тарифу, а робота без ліцензії і тарифу – це кримінал, - зауважив Володимир Хомко

- Святослав Євтушенко раніше зазначив, що завод запрацює не раніше весни, це так?

- Нічого не можу з цього приводу сказати. Я викликав на понеділок (23 грудня) власників цього сміттєпереробного заводу на розмову. Також телефонуватиму на Київ для вирішення питання. До слова, власники заводу зараз також у Києві всіма силами стараються вирішити дану ситуацію.

Наразі у очільника Рівного є надія, що влада введе якісь тимчасові тарифи і сміттєпереробний знову запрацює.

Коментарі

А тіпа Хомко це не влада!! Як що так то хто влада в місті?????

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.