На Рівненщині виявлено понад 18 тисяч дітей з вадами психофізичного розвитку

Психолого- медико- педагогічні консультації Рівненщини у 2014 році будуть під пильним оком освітян Про це наголосив начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський під час чергового засідання колегії освітянського підрозділу.

За його словами саме діючі в області ПМПК виконують важливу роль у галузі освіти. Це, насамперед, діагностично-корекційний заклад, який спрямований на визначення рівня психічного та інтелектуального розвитку дітей.

Як повідомила прес-секретар управління освіти  і науки Людмила Деркач, нині в області функціонує 21 ПМПК. Чимало з них потребують як якісного, так і кількісного поліпшення.

В першу чергу, на думку Григорія Таргонського, необхідно  підсилити кадровий потенціал в консультаціях. Зараз  там працює 121 фахівець. Однак, для повноцінної роботи цього не вистачає, а в Рівненській, Сарненській та Радивилівській  районних консультаціях взагалі відсутні такі необхідні спеціалісти як олігофренопедагог, тифлопедагог та сурдопедагог. Тому наступний рік, зазначив головний освітянин області, стане особливим у розвитку психолого- медико- педагогічних консультацій.

Усього в області за допомогою ПМПК було виявлено понад 18 тисяч дітей з вадами психофізичного розвитку.  Найбільше з них мають порушення мови – понад вісім тисяч. Лише у 2012-2013 навчальному році ПМПК області встановили заключення понад двом тисячам дітей.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.