Рівненська міліція закрилась - вхід громадянам заборонено

По-особливому святкують сьогодні професійне свято рівненські міліціонери. Вхід на територію міського відділку заборонений як громадянам, так і журналістам. Потрапити на територію "режимного об`єкту" можна тільки з повісткою на допит. Їх уже отримали декілька активістів та журналістів. 

 

Біля міського відділку міліції  громадські активісти, журналісти та євромайданівці зібрались, аби підтримати журналістку, яку сьогодні, 20 грудня, попередньо викликали на допит. Проте місцеві правоохоронці не пустили на територію відділку громадськість, пояснюючи це тим, що міліція - територія режимного об'єкту.

Нагадаємо, що 20 грудня рівненську журналістку сайту "Чарівне інфо" та громадського активіста Оксану Кравець викликали на допит у рівненську міліцію. Нібито, міліціонери хочуть допитати її у рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 2 статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Саме так оцінили рівненські міліціонери події на майдані Незалежності  ​​у п’ятницю, 22 листопада, коли громадські активісти та депутати Рівнеради запустили у небо на кульках портрет Віктора Януковича. Повістку журналістці власноруч виписав один з керівників міського відділку. Однак вже ввечері 19 грудня, допит скасували. Громадськість переконана - через анонсовану акцію протесту. 

Тим часом активісти таки вирішили прийти 20 грудня до міліції та привітати міліціонерів з професійним святом. Проте на територію відділку громадськість не пустили правоохоронці, пояснюючи це тим, що це режимний об’єкт і згідно внутрішнього розпорядження ніхто не може зайти на територію відділку.

Більш як півгодини активісти разом з журналістами стояли під воротами та вимагали надати їм можливість написати заяву у відділку про порушення їх прав.

Пізніше вийшов начальник слідчого управління Геннадій Юрчук та пояснив, що ніякого наказу чи внутрішнього розпорядження немає.

- Немає такого наказу не пускати людей. Якщо хтось звернеться, що їх не пускали на територію, ми його розглянемо і внесемо до обліку. Є рішення президента, що стосується питань на майдані, і не виключені питання кримінального провадження. На понеділок активісти та журналісти будуть запрошені для проведення слідчих дій, допитів у якості свідків. По цьому кримінальному провадженні буде прийняте процесуальне рішення, яке буде оголошено. На сьогоднішній день нема звинувачених, проводитимуться слідчі дії. Я обіцяю, що в понеділок, максимум у вівторок, буде прийняте рішення.

Громадський активіст Андрій Токарський переконаний, що відкриття кримінальних справ є абсурдними.

- Журналісти і громадськість хочуть знати, чому відкриваються абсурдні справи, хто дає такі накази по відкриттю проваджень стосовно запустку портрета президента. Нам цікаво, хто дає такі незаконні накази. Ми вимагаємо, щоб припинили психологічний тиск на представників громадськості та журналістів, запрошуючи їх на допити, потім відміняючи ці допити. Незрозуміла стратегія навіщо таке робити. Вони хочуть допитати чи залякати? Ми вимагаємо, щоб міліція не відкривала жодних кримінальних та адміністративних справ щодо мітингувальників . Зараз такий час, коли кожен має право на мирні зібрання і висловлення своєї позиції.

За підсумком розмови четверо журналістів написали заяву про перешкоджання діяльності журналіста. Адже міліція категорично відмовлялась пускати їх на територію МВС. Журналісти вказали імена тих, хто чинив незаконні дії - міліціонери Дмитро Савчук та  Іван Краля.

Тим часом вже в понеділок активісти знову збираються провести акцію на підтримку активістів та журналістів, яких збираються допитати. 

Ключові слова: 

Коментарі

Ти зумів нарватись на скандал навіть з нумізматами та філателістами в угоду в мєру упітанному майже директору парку. З журналістами не вийде так як з пенсіонерами,майор!!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.