Костопільська прокуратура: вимога позачергових виборів до ВР - антиконституційна

Прокуратура Костопільського району вважає рішення-звернення депутатів міської ради щодо відставки Кабінету Міністрів України, розпуску Верховної Ради України, проведення дострокових президентських і парламентських виборів є протизаконним.

"Вказане рішення є незаконним та таким, що суперечить вимогам чинного законодавства, порушує конституційні засади місцевого самоврядування", - зазначено у  постанові прокурора Ореста Чернецького.

Звернення депутатів Костопільської міської ради до костопільчан та українського народу прийняли 2 грудня цього року.

"Ми, депутати Костопільської міської ради, що представляємо громаду міста, засуджуємо незаконні дії влади, що призвели до жорстокого побиття громадян в ніч на ЗО листопада. Влада розпочала війну з власним народом, ігнорує позицію та думку народу і депутатів.

На черговій 22-й сесії міської ради, що відбулася 22 листопада 2013 року, депутатами Костопільської міської ради було прийнято рішення «Про звернення депутатів Костопільської міської ради щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом Президенту України В.Ф. Януковичу, Голові Верховної Ради України В.В. Рибаку, Прем”єр- міністру М.Я. Азарову».

На наше звернення та сотні таких звернень від інших громад влада ніяким чином не відреагувала. Враховуючи останні події ми звертаємося до усіх свідомих громадян підтримати вимоги «Євромайдану», а саме відставку уряду, розпуск Верховної Ради та проведення дострокових президентських і парламентських виборів.

Проявляючи солідарність з іншими міськими радами країни, висловлюємось за підтримку вимог «Євромайдану», проведення мирних акцій в м. Київ та по всій Україні.

Слава Україні!", - йдеться у зверненні депутатів.

Посилаючись на низку законодавчих норм, прокурор Костопільського району вважає, що "приймаючи дане рішення рада вирішила питання, які перебувають за межами наданих законодавством повноважень місцевого значення, при цьому надала оцінку діяльності Кабінету Міністрів України, що є прерогативою виключно Президента України та Верховної Ради України".

Також на думку Ореста Чернецького, Костопільська міська рада не є органом, який здійснює контроль за діяльністю Кабінету Міністрів Украйни, Верховної Ради України і відповідно не може направляти до Президента звернення про відставку Уряду та про розпуск Парламенту.

Яке рішення приймуть депутати щодо рішення прокурора - не відомо. У листі прокурора до міського голови Костополя Денисюка зазначено: "прошу ознайомитись з постанов про проведення перевірки, один підписаний уповноваженою особою примірник повернути в прокуратуру району".

Загалом, органами прокуратури Рівненщини заявлено до Рівненського окружного адміністративного суду 25 позовів про визнання протиправними та скасування 27 рішень органів місцевого самоврядування з питань ініціювання дострокового припинення повноважень Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, а також використання символіки іноземних держав поряд з адміністративними будівлями. Сьогодні, 20 грудня відбудеться слухання у справі такого ж рішення Рівнеради о 15:45.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.