Рівненський суд заборонив активістам протестувати

20 грудня о 22:30 у Рівненському окружному адміністративному суді розглянули позов Рівненського міськвиконкому щодо заборони проведення Святославом Клічуком безстрокової акції протесту біля Рівненської облдержадміністрації, яка розпочалась сьогодні о 19:00 під стінами ОДА.

 

 

Представник третьої сторони ОДА підтримує позов міської ради, сам же представник від міськвиконкому на суд не з’явився. 

Святослав Клічук

В підтвердження своїх доводів міськвиконком і ОДА посилаються на те, що мирне зібрання біля адміністрації перешкоджатиме навчанню учнів у школі №5 і дошкільнят дитсадка №23, які розташовані поруч Рівненської ОДА. Також у позовній заяві вказано, що про акцію протесту було повідомлено не завчасно і виконком був позбавлений можливості належного реагування у разі порушення громадського порядку.

Представник третьої сторони Олександр Ганов також повідомив, що приміщення ОДА є режимним обєктом, в якому міститься режимно-секретна інформація та мобілізаційний відділ.

- Аргументи є безпідставними, адже акції протесту є мирними. Відповідач завчасно повідомив про акцію, а саме о 15:40 20 грудня 2013, акція розпочалась об 19 годині. За 3 години 20 хвилин нічого не заважало звернутись до працівників міліці та забезпечити громадський порядок. Жодних дій не було вчинено, аби перешкодити діяльності органам державної влади. Ми вважаємо, що суд повинен відмовити у задоволенні позову, - сказав Микола Глотов.

на судовому засіданні були присутні студенти, громадські активісти , журналісти та спортсмени

21 грудня о 01:00 ночі Рівненський окружний адміністративний суд своєю постановою по справі за позовом виконкому Рівнеради до організатора мирного зібрання Святослава Клічука про обмеження права на мирне зібрання (акцію під стінами Рівненської ОДА) вирішив: суд обмежив право Святослава Клічука і заборонив проведення акції біля стін Рівненської ОДА, виходячи із того, що акція заважатиме праці працівників ОДА.

- На мою думку, така заборона суперечить праву людини на мирні зібрання та свободу вираження поглядів, гарантованим ст. 39 Конституції і ст. 11 і ст. 9 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, - сказав адвокат відповідача Микола Глотов.

У постанові суду йдеться: "Позов задовільнити повністю. Встановити обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання, шляхом заборони проводити масовий захід - безстрокову мирну акцію протесту із встановленням наметового містечка біля Рівненської ОДА за адресою майдан Просвіти 1"

Варто також зазначити, що суддя відхилила клопотання адвоката Миколи Глотова, який наполягав опитати свідків, які мали посвідчити, що акція вже почалася, а тому, згідно законодавства заборонити її початок вже не можна.

Адвокат відповідача подаватиме апеляційну скаргу.

Коментарі

Виконком треба розпустити за рішенням ради. А хомку недовіру.

:)

:)

так Хомко не в Межгірї мешкає,а набагато ближче опозиціонери ,організатори думайте(скоріш рішайте).Люди вас підтримають

А може за такі рішення слід пікетувати судову адміністрацію області? Чому вони не відслідковують діяльність таких суддів? Чому не подають документи на їх дизкваліфікацію? А може голова адміністрації сам дає вказівки судям приймати правельні для влади рішення? Судя це низова ланка, риба гниє з голови.

Да..., суддя Дудар відома своїими діями на користь влади..!!

От вам і міськвиконком.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.