У Рівному через портрет Януковича тривають допити активістів

У Рівному триває розслідування надважливої справи - на захист священного лику Януковича став весь міський відділок міліції. Слідчі вже допитали трьох громадських активістів та журналістів. Тепер запуск на кульках портрету президента можуть кваліфікувати як злісне хуліганство здійснене з винятковим цинізмом. 

Рівненські правоохоронці стали тісніше спілкуватися з журналістами. Щоправда роблять це через слідчих та повістки-запрошення на допит. Таку форму роботи запровадили в міському відділі міліції. Слідчі впродовж місяця спочатку призначають допити журналістам, а потім скасовоють. Це дуже схоже на спроби тиску на незалежних журналістів рівненських та всеукраїнських ЗМІ.

Міліції допитує їх у рамках кримінального провадження, відкритого, відкритого за частиною 2 статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Саме так оцінили рівненські міліціонери події на майдані Незалежності  ​​у п’ятницю, 22 листопада, коли громадські активісти та депутати Рівнеради запустили у небо на кульках портрет Віктора Януковича.  

Раніше міліціянти вже намагались допитати громадських активістів Віталія Примака та Зураба Кантарію,  а також журналіста "1+1" та депутата Рівнеради Олександра Курсика у цій справі. Однак через хвилю обурення допити скасували. Натомість активісти провели флешмоб прямо під стінами міліції, де запустили на кульках портрети Януковича і Азарова. 

Сьогодні, слідчі в цій справі вже допитали депутата Рівнеради Марію Конощук, журналіста 1+1" Олександра Курсика, та активіста Євромайдану Зураба Кантарію.  На допитах їх супроводжував адвокат Микола Глотов.

— Слідчий у нас адекватний. У них є відеозапис тих подій, але нам його не показували. Вірю, що завтра чи до кінця тижня стане зрозумілим, що буде з цією справою, - розповів у коментарі Олександр Курсик. — Ми почимо чи буде справа закрита, чи перекваліфікована проти особи. Мабуть міліціонери, чекають, коли Янукович підпише про амністію для всіх майданівців. Під нього ця справа також підпадає і правоохоронцям буде простіше. Нас ні в чому не звинувачують, нас  допитують по факту, ми йдемо як свідки. Коли до купи складуть усі покази, тоді будуть думати, що робити. Мені не страшно, просто почуваюся не у своїй тарілці. Коли буду розуміти, що проти мене справа, тоді вже буду думати як будувати захист. Нам приховувати немає що, ми всі розповідаємо те, що справді відбулося.

Тим часом  рівненські міліціонери встигли "побити горщики" з журналістами навіть у своє професійне свято. Адже заборонили працівникам ЗМІ вхід на територію УМВС. Через це останні були змушенні написати заяву про перешкоджання діяльності журналістам.

Коментарі

Може пора підняти скаргу міністру на того хто на портреті біля заголовку,яку написали на нього рівненські офіцери?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.