Уряд покращить вивіз українського зерна

Цьогоріч було зібрано рекордний урожай зернових – 63 млн. тонн. Про заходи щодо перевезення збіжжя та поліпшення логістики на зерновому ринку йшлося на нараді у Прем'єр-міністра України Миколи Азарова 23 грудня 2013 року.

Як повідомляє «Урядовий портал», було заслухано звіт Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула про вжиті заходи з активізації роботи із скорочення витрат під час експорту зерна у 2013/14 маркетинговому періоді та прийнято протокольне рішення наради з метою забезпечення належного функціонування ринку зерна.

Зокрема, наголошено на необхідності Антимонопольному комітетові спільно із МВС та СБУ вживати дієвих заходів щодо недопущення порушень антимонопольного законодавства під час здійснення експорту зерна. При цьому також акцентовано Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Держсільгоспінспекції, Укрзалізниці на забороні відповідним органам державної влади при здійсненні транспортування зерна вимагати погоджень, дозвільних та інших документів, не встановлених чинним законодавством.

Водночас наголошено на необхідності змін до нормативно-правової бази, яка регулює питання перевезень зернових. Мінагрополітики разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади доручено розробити та внести на найближче засідання Уряду проекти рішень щодо внесення змін до Порядку видачі сертифіката якості зерна та продуктів його переробки і Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки. Зокрема, необхідно передбачити обов'язкову сертифікацію лише для партій зерна, обсягом більше 100 тис. тонн, а обов'язкову щорічну сертифікацію зернових складів з відповідності послуг із зберігання зерна - лише у випадку наявності об'ємів зберігання більше 250 тис. тонн.

Відповідно до протокольного рішення наради, дано доручення опрацювати і питання щодо скасування вимоги обов'язкового супроводу копіями відповідних сертифікатів експортних партій зерна при їх перевезенні залізничним транспортом територією України та впровадження єдиноразової сертифікації зерна при формуванні експортних партій у порту.

Узгоджені пропозиції та перелік нормативно-правових актів, в які, у разі потреби, необхідно буде внести відповідні зміни, доручено  подати Кабінетові Міністрів у двотижневий строк.

Окрім цього, Мінагрополітики доручено опрацювати питання щодо скорочення строку видачі сертифіката якості зерна та продуктів його переробки до одного робочого дня після надходження відповідної заяви.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.