Хто наведе лад у скандальному "Народному домі" Рівного?

Народний дім, який є символом національного відродження України знаходиться в занедбаному стані, крім того, організації, з якими заключений договір оренди здають ці приміщення приватним фірмам. Чи має право неприбуткова організація здавати в суборенду приміщення та отримувати за це кошти? Чиновники хочуть, аби договори оренди заключали напряму з містом, а не сполачували суборенду із організаціями, які не використовують приміщення, що знаходяться у комунальній власності.

Однак впорядкувати ситуацію уже кілька років чиновники не здатні. Приміщення перебуває у комунальній власності міста, в якому знаходяться 17 різних організацій, які сплачують орендну плату. Попри це вже понад 10 років у приміщенні не робили ремонт. Організації ж орендарі не мають коштів, щоб самостійно модернізувати споруду в центрі Рівного.

Як саме орендують і здають в оренду приміщення Народного дому перевірятиме тимчасова контрольна комісія, створена депутатами Рівнеради. Ця пропозиція Олександра Лащука виникла після вивчення ситуації у приміщенні на Симона Петлюри, 1.

Завданнями комісії буде забезпечення належного використання комунальної власності територіальної громади міста в будівлі Народного дому, аналіз ефективності управління і використання приміщень і орендних відносин у будівлі.

Також депутати прагнуть, аби юристи з’ясували питання щодо законності того, чи може неприбуткові громадські організації здавати в суборенду приміщення підприємцям, і отримувати за це кошти.

До спеціальної тимчасової комісії звернулись представники політичної партії "За Україну" та підрозділу українського козацтва  "Волинська Січ", з проханням передати приміщення, яке орендує "Волинська Січ" у суборенду. Вони пояснили, що по суті в цих двох організаціях перебувають одні й ті самі люди і вони б хотіли легалізувати своє перебування в приміщенні і розмістити свої прапори, щоб ні в кого не виникало запитань.

- Я виступаю за те, щоб не надавати суборенду та припинити будь-які суборендні відносини у комунальній власності. Якщо політична партія чи громадська організація не використовує приміщення для статутної діяльності і має заборгованності по оренді і комунальних послугах, то потрібно відмовитись від частини цих приміщень. Далі управління комунальною власністю на конкурсній основі зобов'язанне заключити нові договори з новими орендарями., - сказав депутат Рівнеради Олександр Лащук. 

В результаті голосування "за" передачу приміщення в суборенду проголосували чотири депутати, двоє проголосували "проти", тож рішення прийняли.

- З таких обставин, що зараз є в "Народному домі", ми законсервовуємо проблеми використання зазначеного комунального майна. Приміщення знаходиться в занедбаному стані, дах протікає, а нові орендарі не мають можливості заключити прямі договори оренди, бо приміщення зайняті. Будинок в наступному році доведеться черговий раз фінансувати з міського бюджету, щоб воно остаточно не розвалилось, а реального господаря так і не має.

Олександр Лащук пропонує, принаймі актовий зал відремонтувати і передати для використання на потреби міста (можна музичної школи, управління культури чи у справах молоді та спорту).

У Рівному за «Народний дім» б’ються нардепи, мер та письменники

Коментарі

Свобода приде, Бандеру наведе

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.