Рівненське СІЗО модернізували за майже 100 тисяч гривень

Протягом усього 2013 року Рівненський слідчий ізолятор проходив шляхом модернізації за усіма напрямками діяльності – від створення належних умов для утримання ув’язнених і засуджених та для несення служби персоналом до реконструкції та ремонту наявних приміщень та інженерних споруд.

Відтепер потрапити стороннім особам на територію СІЗО буде не так просто, адже на КПП по пропуску людей встановлена та функціонує сучасна система контролю доступу «Золоті ворота». Зазначена система передбачає застосування бюро перепусток з видачею електронних карток доступу, як на постійній основі (для персоналу), так і тимчасових (для відвідувачів). Картки доступу програмно закріплені до фотографій осіб, яким вони видаються, тобто відтепер черговий персонал матиме можливість візуальної звірки особи, що застосовує картку з її фотографією.

З метою забезпечення належної ізоляції та режиму тримання ув’язнених слідчий ізолятор обладнано  системою кодових замків входу до режимних корпусів та внутрішніх постів. А камери, де утримуються засуджені та особи, узяті під варту, які перебувають на оперативно – профілактичному обліку, як схильні до нападу, втечі, захоплення заручників, а також засуджені до довічного позбавлення волі, обладнані електромеханічними замками.

Однією з технічних новинок  слідчого ізолятора є  спеціально обладнані приміщення для проведення судових засідань в режимі відеоконференції, слід зазначити, що таких засідань вже проведено 27.

У всіх камерах проведені поточні ремонти та демонтовано усі спальні місця, що були встановлені у третій ярус. Усі без винятку камери обладнані денним та нічним освітленням, а також вимикачами розеток з боку коридору. Також обладнано спеціальну камеру для тримання вагітних жінок та жінок з дітьми віком до трьох років, інтер’єр якої приведено максимально наближено до житлової кімнати. Неповнолітні особи тримаються на окремому ізольованому посту у маломісних камерах внутрішній інтер’єр яких приведено у належний естетичний стан.

В усіх прогулянкових двориках встановлено лавки, перекладини та брусся, що надійно закріплені, а також обладнано накриття для захисту від атмосферних опадів.

З метою належного медичного забезпечення медичну частину в Рівненському слідчому ізоляторі забезпечено сучасною медичною технікою та виробами медичного призначення.  Для надання  стаціонарної медичної допомоги в Рівненському слідчому ізоляторі функціонує камера-палата.  Постійний контроль за дотриманням у камерах правил санітарії та гігієни забезпечується шляхом щоденних обходів.

Як повідомила старший інспектор (взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю) управління ДПтС України в Рівненській області Віта Климович, значний обсяг роботи зроблено і у напрямку покращення умов для несення служби персоналом. Від так у Рівненському слідчому ізоляторі функціонує клас службової підготовки для персоналу, роздягальня, приміщення для прийняття душу, приймання їжі. Клас забезпечений сучасним інвентарем, стендами з наочною інформацією та предметами господарчого призначення.

Також забезпечено належне обладнання та матеріально-технічне оснащення спортивного залу для персоналу, створено всі умови для відвідування персоналом спортивних секцій, участь у спортивних змаганнях.

При установі функціонує магазин  з відділом «кафетерію», який використовується персоналом слідчого ізолятора для прийняття їжі, із достатнім асортиментом продуктів харчування.

Проведено сучасні косметичні ремонти та укомплектовано всіма необхідними меблями та інвентарем приміщення чергової частини, КПП по пропуску людей та автотранспорту, слідчі кабінети.

Вжито заходів щодо створення належних умов несення служби персоналом на спостережних вежах - проведено косметичний ремонт  та реконструкцію.

На усі зніми  було витрачено коштів на загальну суму 88790,83 гривень, з яких  3298,78 грн - кошти загального фонду; 15653,03 грн - благодійна та гуманітарна допомога; 69839,02 - доходи від учбово-виробничої майстерні та підсобного господарства.

Ключові слова: 

Коментарі

А можна поміняти назву матеріалу? А то получfється СІЗО взяло і роздерібанило якісь гроші. А виявляється - саме заробило.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.