Рівне-2013: розкол року - "Батьківщина" Рівного

Ми підбиваємо підсумки 2013 року. Для Вас журналісти сайту "ВСЕ" створили дайджест подій "Рівне-2013", які найбільше запам`яталися у році Змії. Найбільшим скандалом на полічному горизонті Рівного стали публічні "розбірки" в партії "Батьківщина". Поділ політичної влади у підсумку закінчився розвалом міської організації партії та фракції "Батьківщини" в Рівнераді.

Після програних "Батьківщиною" довиборів в обласну раду – партія Тимошенко не змогла забезпечити перемогу своїм кандидатам. У першу чергу організаційно. Стало зрозуміло – "акелла" схибив. Більшість партійців зрозуміли, що часи лідера обласної організації Юрія Прокопчука. Щоб не затягувати перезмінку влади – рішенням з Києва в.о голови організації призначити народного депутата Миколу Кучерука, який з низького старту вирішив наводити дисципліну там, де її зроду не було – в міський "Батьківщині". Адже міське товариство дуже часто приймало рішення керуючись власними домовленостями, а не волею партійного керівництво.

Микола Кучерук

На руку Кучеруку зіграло і голосування за надання дозволю на розробку проекту землеустрою під садівництво  20 громадянам, серед яких було чимало родичів депутатів. Адже його депутати примудрились проголосувати в не поіменному режимі. А потім мало не одноголосно заявити: "Я за цей проект рішення "не голосував".

Після цього нічого не заважало Кучеруку розпочати масштабну гру "очищення" партії від корупціонерів. Тим паче хвиля обурення діями депутатів в пресі цьому сприяла. Партійна голова керівника фракції Юрія Запорожця "полетіла" однією з перших – його зняли з керівництва та виключили з партії. Разом із тим перепало і голові міської організації Марії Конощук – її просто зняли з посади на обласному бюро.

Юрій Запорожець

Власне, за ідеєю Кучерука всі депутати мали написати заяви та відкрити голоси під рішенням про "садки". Депутати проігнорували це. Потім їм пропонували підписати заяву про те, що вони не голосуватимуть за такі рішення в майбутньому теж, а також всі питання сесії голосувати поіменно. Хто б відмовився – тих би вигнали з партії. Однак, повільно покарання винних переросло в бунт. Окрилений успішними виступами на Євромайдані та протестним рухом в країні, Микола Кучерук вирішив викликати неслухняних депутатів на килимок і закликати їх покаятись. Однак у підсумку отримав повний демарш. Депутати збунтувались. Першогубу та Станіслава Рязанова довелось виключити з партії, а разом з ними партію покинули ще 10 депутатів.

Віталій Першогуба 

А саме, Володимир Грудницький, В’ячеслав Малашинський, Марія Конощук, Володимир Зиль, Ніна Кімстач, Микола Радько, Любомир Гладун, Ірина Виноградова, Сергій Сидоришин, Ольга Покальчук. А вже наступного дня "вигнанці" заявили про створення нового депутатського об’єднання «Рівне європейське»

Читайте весь огляд: Рівне-2013: Підсумки року Змії 

 

Ключові слова: 

Коментарі

Оці всі хабарники й "бізьнесьмени" Запори, Різанови, Малошинські - баласт. Наперед було зрозуміло, що вони дбатимуть виключно за шкурні інтереси, а під Юлькіними прапорами просто пришмигнули в депутати. Якщо прищемлять хвоста, то й інші Бобати з Нестерчуками теж драпануть з апазіції. Щоправда це стосується всіх бариг незалежно від партії

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.