Рівне-2013: Подія року - Євромайдан

Ми підбиваємо підсумки 2013 року. Для Вас журналісти сайту "ВСЕ" створили дайджест подій "Рівне-2013", які найбільше запам`яталися у році Змії. Євромайдан став не лише подією року, а й сюрпризом року. Його не ждали і до нього виявились не готовими. При чому неготовими виявились як влада так і опозиція. 

 

22 листопада трійка опозиційних лідерів покликала людей на Європейську площу столиці на мітинг. За день до мітингу екс-депутат Рівнеради, а пізніше помічник нардепа від «Батьківщини» Лесі Оробець, Віталій Шабунін сказав: «Все залежить від того скільки людей вийде. Буде хоча б п’ятдесят тисяч, то в України є ще шанс у 2015 році. А як ні – то доведеться чекати 2020 чи 2025 року».

У неділю 22 листопада на Європейську площу вийшло близько 200 тисяч. По подальшій реакції було видно, що жодна сторін не була готова до такої активності народу. Але далі було більше. Люди не пішли з площі та ще й зайняли майдан Незалежності. Однак відразу розділились: на Європейській – політичні, на Майдані – без політиків. Стало зрозуміло, що в суспільстві щось відбулось, чого ані влада ані опозиція не помітили. Щоправда опозиціонери відразу почали говорити про «технологію Банкової», яка має на меті розділити протест.

Янукович 28 листопада не підписав Угоду про асоціацію з ЄС, обидва майдани об’єднались, а в ніч з 29 на 30 листопада вже затухаючий протест на майдані Незалежності жорстоко розігнав «Беркут». Протестувальників з числа переважно студентів били і гнали з майдану до Михайлівського золотоверхого монастиря. Послушники монастиря (УПЦ-КП) відкрила ворота перед молоддю і закрила перед носом бійців «Беркуту». Тим самим врятувавши кількасот молодих людей від побоїв і арешту.

Першого грудня стався вибух. На вулиці Києва вийшло сотні тисяч українців. Вони знесли загородження на майдані і спробували штурмувати Адміністрацію президента на Банковій. Тисячні мітинги пройшли у багатьох містах України. Наметові містечка протестувальників з’явились в десятках міст країни від Заходу, до Сходу і Півдня. На вулицях Києва з’явились барикади.

Вже  за тиждень барикадами був блокований весь урядовий квартал столиці. А Віктор Янукович не зміг потрапити на своє робоче місце в адміністрації. За кілька днів внутрішні війська почали відтісняти протестуючих від урядового кварталу і навіть спробували 11 грудня штурмувати майдан Незалежності. Однак протестуючі вистояли.

Цю ніч можна описувати в літературі чи знімати кіно. Коли кілька тисяч беззбройних людей протистоять кількатисячному угрупуванню «Беркуту» та внутрішніх військ. Навряд чи Майдан вистояв би, якби почувши про штурм на вулиці не вийшли тисячі киян. І тисячі українців з інших регіонів не сіли б в машини і не поїхали б в Київ ігноруючи пости ДАІ та знаки обмеження швидкості.

Цього дня, без перебільшення, прокинувся стародавній княжий Київ. В критичний момент протистояння. Коли вже силовики прорвали опір на барикадах, задзвонили дзвони Михайлівського золотоверхого монастиря. Ті хто цього дня був на барикадах, стверджують, що саме ці дзвони дали сил зупинити та змусити відступити бійців МВС.

Євромайдан вже стоїть більше місяця. Він вже перетворився на державу в державі: зі своїми порядками, ієрархією та звичаями. Це така собі запорізька січ у центрі української столиці.

Що буде далі? Відповідь на це питання вам навряд чи дадуть найдосвідченіші експерти та політологи. Однак, як би пафосно це не звучало, але саме Євромайдан дав поштовх для народження повноцінної української нації. А ще пояснив політикам всіх мастей та напрямку, що в народу є своя думка і голос. І доведеться його чути і враховувати.

Читайте весь огляд: Рівне-2013: Підсумки року Змії 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.