Рівне-2013: політик року - народ України

Ми підбиваємо підсумки 2013 року. Для Вас журналісти сайту "ВСЕ" створили дайджест подій "Рівне-2013", які найбільше запам`яталися у році Змії.  Головним політиком року, на думку сайту «ВСЕ», став сам народ, точніше такий собі збірний образ активіста Євромайдану. 

 

На фоні подій Євромайдану важко виділити когось із політиків. Перш за все тому, що протест виявив наявність глибокої межі між суспільством і політиками. Та ще більшу прірву між владою і народом.

Майдан виштовхнув на політичну хвилю нових активістів, нових потенційних лідерів. Покоління, про яке говорили, як  про втрачене, яке «спите», «обкурене»  і «нічим не цікавиться» виявило неабияку активність. Виявилось, що ці молоді люди, які народжені вже в незалежній Україні розуміються на політиці, мають свої погляди і вже готові відстоювати свої права та впливати на долю держави. Так у Рівному Євромайдан вивів у публічну політику Віталія Примака, Андрія Логащука, Юлію Герасимюк, Зураба Кантарію, Тетяну Стельмах, Святослава Клічука, Андрія Токарського. Молодих людей, які ще вчора були в тіні, а сьогодні це лідери з якими місцеві політики змушені говорити на рівних.

Тому головним політиком року, на думку сайту «ВСЕ», став сам народ, точніше такий собі збірний образ активіста Євромайдану. Якщо говорити про Рівне, то цей образ, тобто новий політик має вік 20-35 років. Здебільшого родом із села і він ще вчиться у виші чи недавно його закінчив. Завів сім’ю і вже має перше робоче місце. Цей молодий українець звик розраховувати на себе, не боїться чиновників і правоохоронців та готовий відстоювати свої права. Його цікавить політика, але він не бачить свого майбутнього в нинішніх партіях. Однак в інтересах справи готовий домовлятись з політиками. Загалом це покоління характеризується двома рисами: здоровий прагматизм та поміркований патріотизм. Що це значить? Це коли не має значення на якій мові звучить гасло «Слава Україні!» і немає значення, хто йшов у смолоскипній ході на честь дня народження Степана Бандери. Головне, щоб гасло звучало і герої вшановувались. А російськомовні і україномовні громадяни України були патріотами своєї держави не на словах, а в щоденних справах.

Читайте весь огляд: Рівне-2013: Підсумки року Змії 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.