Сьогодні у Рівному встановлять різдвяного дідуха

У понеділок, 6 січня 2014 року, о 14:00 годині у Рівному на майдані Незалежності за участю міського голови Володимира Хомка відбудеться традиційне святкове встановлення різдвяного дідуха.

Також 6 січня о 14:00 годині на майдані Незалежності рівненські пластуни передадуть громаді міста Рівного Вифлеємський Вогонь Миру. Передача вогню відбудеться під час встановлення дідуха.

Нагадаємо, акція з розповсюдження Вифлеємського вогню започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. 

Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Ґрюнвальд.

В Україні, традиційно, Вифлиємський Вогонь Миру поширюють пластуни. Вони передадуть Вогонь Миру у церкви міста, - повідомляє відділ інформаційно-аналітичного забезпечення виконкому Рівненської міської ради.

ДОВІДКОВО: Діду́х — українська різдвяна прикраса, символ пожертвування найкращого збіжжя у хліборобських культурах. Дідух — символ урожаю, добробуту, багатства, безсмертного предка, зачинателя роду, духовного життя українців, оберега роду. Дідух є одним із найдавніших культів у різдвяній обрядовості українців. Традиція дідуха сягає дохристиянських часів.

Дідух — це дідівський дух, чи дух дідів, тобто всіх попередників роду. Цей давній обряд засвідчує те, з якою великою шаною й повагою ставилися пращури до свого родоводу.

Дідухом називають все те, що господар і його старший син приносять на Святвечір першими до хати — це житній, пшеничний або вівсяний сніп, якого господар ставить на покуть, околіт обмолоченої соломи та жмут сіна, яких старший син відповідно стелить на долівку та на стіл під обрус (якщо в сім‘ї немає дітей чоловічої статі, то все це робить лише господар).

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.