Нардеп від Рівненщини хоче запровадити штрафи за порушення закону про звернення громадян

До народного депутата Валентина Королюка на особистих прийомах неодноразово зверталися громадяни, звернення яких, попри вимогу закону, органи державної влади та місцевого самоврядування просто ігнорували. Тому народний обранець виступив ініціатором законопроекту «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення охорони права громадян на звернення». Ухвалення цього законопроекту дозволить кожному громадянину притягнути до адміністративної відповідальності чиновника, який дозволяє собі порушувати законодавство про звернення громадян.

Відповідно до Конституції України, усі громадяни «мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк».

Для практичної реалізації цієї конституційної норми Верховна Рада України ще у 1996 році ухвалила закон «Про звернення громадян». Він детально описує порядок прийняття та розгляду органами державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями скарг та заяв громадян.

Статтею 24 цього закону передбачено, що особи, винні у його порушенні, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України. Але подекуди громадяни, яким доводилося звертатися до вказаних органів, стикаються не тільки з порушенням своїх прав на звернення, а й іноді з відвертою грубістю чи хамством. Таке поводження з громадянами та їх заявами можновладці дозволяли собі саме через відсутність реальної відповідальності за порушення законодавства про звернення громадян, встановленої законом. Про це повідомляє прес-служба народного депутата Валентина Королюка.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.