Рівне-2013: Художник року - Юрій Журавель

Ми підбиваємо підсумки 2013 року. Для Вас журналісти сайту "ВСЕ" створили дайджест подій "Рівне-2013", які найбільше запам`яталися у році Змії. Драйвовий, сповнений енергії у жовто-чорному костюмі на кабріолеті - таким рівняни знають лідера музичного гурту "Ot Vinta" Юрія Журавля. Музикант є винахідником та засновником музичного стилю "украбілі". Завдяки такому незвичному стилю музики, гурт "Ot Vinta" неодноразово ставав переможцем багатьох рок-фестивалів України, Росії, Польщі та Литви. Сам фронтмент вважає свою роботу найкращим хобі.

Проте, коли є вільна хвилина між гастролями та концертами, музикант знаходить час для ще однієї улюбленої справи - малює політиків, відомих людей та природу. Можна із впевненістю зазначити, якби Юрій Журавель не був музикантом, українці його знали б, як відомого художника. 

Минулої осені у Києві відбулась неординарна виставка шаржів та карикатур Юрія Журавля "КарікаДурка". На полотна художника потрапили сотні історичних відомих постатей, так і наших сучасників та політиків. Протягом кількох неділь усі охочі переглядали зібрані за декілька років роботи митця.

Художник спільно із письменниками Братами Капрановими створив "Мальовану історію Незалежності України". Книга Братів Капранових розповідає про історію України від часів Трипілля і Скіфії до здобуття у 1991 році Незалежності. У книзі описується історія всіх українських земель – від Закарпаття та Галичини до Слобожанщини й Криму. Окрім опису історичних подій книжка містить мапи, комікси та портрети історичних діячів над якими працював і Юрій Журавель. Загалом у книзі зображено близько двадцяти портретів, які вийшли з-під руки художника.

Рівненський художник та лідер гурту "От вінта" Юрій Журавель став чи не найпалкішим прихильником Євромайдану. Громадянські переконання митця знайшли своє втілення в малюнках та активній громадській діяльності на рівненському та київському Майданах:

Заспівав рівненський гурт "Ot Vinta" і київському Беркуту. За словами лідера гурту Юрія Журавля, правоохоронцям сподобалося настільки, що навіть попросили автографи. "Отвінітсти" подарували їм диски з автографами і фірмові наклейки свого гурту.  

Проте найактивніше громадська позиція Юрія Журавля проявилася у його малюнках. На кожному подію Єврмайдану художник реагував своїми карикатурами, особливо обмальовував президента країни та Миколу Азарова.

Завдяки такій активній діяльності, за час революційного Євромайдану Юрій Журавель заробив собі ім'я другого Ніла Хасевича.

Читайте весь огляд: Рівне-2013: Підсумки року Змії 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.