Клеванський тунель кохання потрапив до списку неземних місць Землі

"Увидеть и умереть: 27 неземных мест Земли" під такою назвою наприкінці минулого року з'явилась інформація про те, що журналіст проекту Buzzfeed зробив підбірку з 27 найгарніших місць планети, які знайшли за допомогою онлайн-сервіса Quora.

До переліку потрапив і тунель кохання, який знаходиться у селищі Клевань Рівненської області. Він зайняв 16 місце у списку, йдеться на сайті news.tut.by

1. Кольорові скелі Чьжанье Данкс, провінція Ганьсу, Китай

Ці "райдужні" формування з'явилися в результаті осідання червоного піщаника і різних мінералів впродовж 24 мільйонів років.

2. Гойдалки "на краю світу", Баньос, Еквадор

У буквальному сенсі на краю Еквадору побудований будинок на дереві ( casa del árbol ) з видом на діючий вулкан. На тому ж дереві є прості гойдалки на двох канатах, погойдатися на яких насмілюються деякі.

3. Велика блакитна дірка, Беліз

Велика блакитна дірка спочатку була системою вапнякових печер, що сформувалися в ході останнього льодовикового періоду. Провал глибиною в 407 метрів - Мекка для дайверів з усього світу.

4. Поля тюльпанів, Голландія

Багато людей часто приймають Кекенкоф, також відомий як "Сад Європи", за те саме місце з нескінченними полями тюльпанів. Насправді знамениті поля знаходяться за межами саду у приватних володіннях і використовуються в комерційних цілях.

5. Печера Шондонг, провінція Куангбінь, В'єтнам

Шондонг - найбільша печера в світі. Самій печері від 2 до 5 мільйонів років, місцеві жителі знайшли її в 1991 році, а в 2009 році її знайшла група британських спелеологів. У печері може поміститися майже кілометровий блок з 40-поверхових будинків.

6. Парк Хітачі-Сисайд, Хітатінака, префектура Ібаракі, Японія

Парк буквально розквітає щовесни, безліч туристів відвідує його, щоб подивитися на п'ять мільйонів квіток Немофіла Менціса, в англійській мові званих "блакитними очима немовляти".

7. Крижані печери Менденхолл, Джуно, Аляска

Печери знаходяться під льодовиком Мендельхолл, який тане на очах, створюючи гарну підземну річку.

8. Гора Рорайма, кордон Венесуели, Бразилії та Гайани

Столові гори, або тепуі, до яких відноситься Рорайма, вважаються одними з найстаріших геологічних утворень на Землі, вони з'явилися близько двох мільярдів років тому. Гора є потрійним кордоном між Бразилією, Венесуелою і Гайаною.

9. Країна коней, гір і повітряних куль, Каппадокія, Туреччина

На сході півострова Мала Азія розташувався регіон під історичною назвою Каппадокія ( " Країна прекрасних коней " ) . Він відомий надзвичайним ландшафтом історичного походження і печерними монастирями віком в 3000 років. Місцевість також облюбували організатори масових польотів повітряних куль.

10. Море Зірок, острів Ваадхоо, Мальдіви

Те, що може здатися дзеркальним відображенням зірок у море біля острова Ваадахо, насправді є біолюмінесценцією фітопланктону. Незважаючи на неромантичне звучання, виглядає це заворожуюче.

11. Водоспад Вікторія, кордон Зімбабве і Замбії

Цей 108-метровий водоспад знаходиться на кордоні Замбії і Зімбабве, і це найширший водоспад в Африці. На боці Замбії є Басейн Диявола, який дозволяє туристам походити по самому краю водоспаду.

12. Язик Троля, Скьеггедаль, район містечка Одда, Норвегія

Язик Троля або Тролльтунга - це шматок скелі, який "стирчить" з гори Скьеггедаль, височіючи над озером на висоті 350 метрів. Язик доступний для туристів з середини червня до середини вересня, але добиратися до нього доведеться мінімум 5 годин по складному маршруту - столітній фунікулер Магелібанен вже кілька років закритий.

13. Пляжі Білої гавані, архіпелаг Святої Трійці, Австралія

Ці пляжі відомі своїм гарним білим піском, який, як вважають, виносився на пляж морськими течіями протягом мільйонів років. Пісок дуже дрібний і не зберігає тепло, що робить його зручним для ходьби босоніж по берегу. Він може також пошкодити електроніку, так що тримаєте ваші телефони і камери в надійному місці!

14. Гранд-Каньйон, Арізона, США

Один з найглибших каньйонів світу становить 446 кілометрів у довжину і від 6 до 29 кілометрів завширшки і включений в Сім чудес природи і список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  

15. Мармурові печери Хенераль-Каррер, Патагонские Анди, кордон Аргентини і Чилі

Мармурові печери, відомі як Каплиця мармуру і Мармуровий собор, розташовані в центрі озера Буенос-Айрес і були сформовані хвилями протягом останніх шести тисяч років. На заході озера - фіорди.

16. Тунель кохання, Клевань, Рівненська область, Україна

Тунель - місце паломництва туристів і пар закоханих. Існує ряд легенд про тунель і його властивості, деякі молодята садять тут квіти, які символізують їх почуття. Хоча це, безсумнівно, романтичне місце, тут три рази на день ходить звичайний поїзд, який доставляє деревину на завод. Остерігайтеся поїзда, викладаючи фото на Instagram!

17. Солончак Уюні, рівнина Альтиплано, Болівія

Найбільший солончак у світі, що розташувався на висоті близько 3650 метрів над рівнем моря, в сезон дощів стає гігантським дзеркалом, що дозволяє використовувати його для калібрування супутників. Одна з визначних пам'яток озера - кладовище паровозів, залишених тут 60 років тому після завершення видобутку мінералів.

18. Зачарований колодязь, Національний парк Шапада - Диамантина, Баїя, Бразилія

Колодязь в печерах Національного парку Шапада-Диамантина справді чарівний: при глибині до 36 метрів з поверхні видно камені на дні.

19. Каньйон Антилопи, Арізона, США

Каньйон Антилопи, розташований в горах Пейдж, не є національним парком і, ймовірно, тому не відомий так широко, як Великий Каньйон. Він лежить на землях племені Навахо і належить індіанцям цього племені. Щоб потрапити туди, потрібно заплатити мито за прохід по індіанської території і найняти провідника.

20. Фінгалова печера, острів Стаффа, Шотландія

Хоча може здатися, що ці структури створені людиною, насправді печери формувалися протягом палеоцену з потоків лави. Гельською мовою печера називається Uamh - Binn, що можна перекласти, як "печера мелодій". Химерно перемінені звуки прибою віддаються по всій внутрішній частині печери, що надає їй схожість з велетенським нерукотворним собором.

21. Жолоб Те Суа, село Лотофагів, південне узбережжя Уполу, Самоа

Жолоб Те Суа біля села Лотофагів був перетворений природою у величезний басейн, вода в який надходить по лавовим трубках, які утворились при нерівномірному охолодженні лави.

22. Бамбукові гаї Арасіяма, Кіото, Японія

Бамбукові гаї знаходяться за храмом Тенрюдзі, через них йде дорога до вілли Окоті Сансо, приватних володінь знаменитого актора німого кіно Окоті Дендзіро. На початку дороги через гай розташований храм богині Сонця Номія Окамі .

23. Печери світлячків, Вайтомо, Нова Зеландія

Це місце в Печерах Вайтомо відомо як Грот Світлячків - тут на склепіннях печери світлячки вибудовують справжнє зоряне небо. Цей вид світлячків водиться тільки в Новій Зеландії і за розмірами не більше комара.

24. Сходи в небо, Оаху, Гаваї, США

Круті сходи Хаїк, які називають не інакше як Сходи в небо, були побудовані в 1942 році для прокладальників кабелів до вишки, сигнали якої йдуть на низькій частоті і можуть досягти підводних човнів ВМФ США в Токійській затоці. Стежка технічно закрита для громадськості, але багато людей продовжують туди пробиратися, незважаючи на знаки "Стороннім вхід заборонено" .

25. Вулкани Камчатки, Росія

З вулканічного ланцюга на півострові Камчатка 29 вулканів вважаються ще активними, хоча частина їх востаннє вивергалася тисячі, а то й чотири тисячі років тому. Висота найбільшого вулкана Камчатки, Ключевської Сопки, становить 4750 метрів - це найвищий вулкан Євразії.

26. Брами в царство мертвих, півострів Юкатан, Мексика

 Ці воронки в Мексиці були сформовані під час льодовикового періоду і були святинею для майя. Майя називали сеноти (ts'onot мовою майя - колодязь) "вратами в царство мертвих ". Зараз же "врата" облюбували дайвери .

27. Кратерні озера Келімуту, острів Флорес, Індонезія

Найбільш західне озеро називається озером Старих Людей і, як правило, має синій колір, а два інших - озеро Юнаків та Дівчат і Чарівне, як правило, зелений і червоний відповідно. Колір їх води періодично змінюється залежно від концентрації мінеральних речовин. Місцеві жителі з села Моні, розташованої біля підніжжя вулкана, вірять у те, що душі померлих ідуть у ці озера і зміна їх кольору означає, що вони розгнівані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

На Рівненщині у легендарному "Тунелі кохання" вирубали дерева

Через порубаний "Тунель кохання" завели кримінальну справу

Прокуратура Рівненщини: "Тунель кохання" таки вирубували

Ключові слова: 

Коментарі

Журналісту з Buzzfeed треба показати фото зі статті http://vse.rv.ua/zhittya/1383817255-na-rivnenshchini-u-legendarnomu-tune... Дійсно, неземне місце!))))

Гарно

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.