12 січня - цей день в історії

Щодня у світі та Україні стаються певні події. Одні з них залишаються непоміченими, а інші закарбовуються в історії. Пропонуємо згадати, які події 12 січня різних років запам’яталися в історії України та світу. 

1722 - Імператор Росії Петро I заснував новий державний орган - прокуратуру. Першим генеральним прокурором Росії став Павло Ягужинський.
1910 - Юна пара з Китаю стала наймолодшими батьками в історії - батькові було 9 років, а матері - 8.
1928 - у США вперше стратили на електричному стільці жінку.
1950 - В СРСР знову запроваджена смертна кара за зраду, шпигунство і саботаж.
1972 - КГБ здійснило в Україні серію арештів молодої інтеліґенції (операція «Блок»). Були заарештовані В'ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Іван Світличний, Євген Сверстюк, Зіновій Антонюк, Данило Шумук, Микола Плахотнюк, Леонід Плющ, Олесь Сергієнко, Іван Коваленко, Іван Гель, Ірина Калинець, Михайло Осадчий, Стефанія Шабатура.
1974 - В'ячеслав Чорновіл звернувся з заявою до голови президії Верховної Ради УРСР. У ній повідомлялось, що, починаючи з 12 січня 1972-го року (дня його арешту і початку широких репресій проти течії шістдесятників в українському літературно-громадському житті), він щорічно, як в ув'язненні так і після, відзначатиме одноденною голодівкою аж до справедливого перегляду його та інших аналогічних справ.
2004 - Найбільше (на той час) у світі круїзне судно «Queen Mary 2» вирушило у своє перше плавання через Атлантичний океан.
2007 - Китай збив власний метеорологічний супутник, здійснивши, таким чином, перше застосування зброї у космосі за останні двадцять років.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.