13 січня в історії

1610 — Галілео Галілей відкрив четвертий супутник Юпітера, який згодом отримав назву Каллісто. Третій за величиною супутник у Сонячній системі, розміром приблизно з Меркурій.

1681 — У Бахчисараї підписано договір, який завершив Російсько-турецьку війну 1676—81 і встановлював перемир'я між країнами терміном на 20 років. Згідно зБахчисарайською угодою, Османська імперія визнала Україну за Московією.

1854 — Фаас Ентоні з Філадельфії запатентував новий музичний інструмент — акордеон.

1919 — Київ. Директорія УНР затвердила закон про заклик військових до дійсної служби.

1928 — У трьох будинках в містечку Шенектейді (штат Нью-Йорк) компанії RCA і General Electric встановили перші експериментальні телевізори для демонстрації можливостей прийому телесигналу в домашніх умовах.

1934 — У Радянському Союзі запроваджено новий вчений ступінь — «Кандидат наук».

1936 — польський суд засудив до страти Степана Бандеру, Миколу Лебедя, Ярослава Карпинця (замінено на довічне ув'язнення).

1942 — Почалося примусове вивезення населення України в Німеччину (Остарбайтери).

1945 — Радянські війська зайняли Будапешт.

1949 — Радянська агентурна розвідка здобула в Пентагоні і Ленглі план нападу на СРСР «Дропшот» (Dropshot).

1957 — Компанія Wham-O почала випуск фризбі.

1965 — Губернатор штату Мінесота (США) Карл Ролваг та мер Міннеаполісу Артур Нафталін підписали прокламації про проголошення 22 січня «Днем української незалежності».

1989 — У всій Великобританії комп'ютери були вперше паралізовані вірусом «Friday the 13th» («П'ятниця, 13-те»), відомим також під назвою «Jerusalem», котрий періодично активізується в дні, коли 13 число припадає на п'ятницю.

1991 — У Литві відбулись криваві сутички між підрозділами радянської армії і місцевим населенням, спровоковані Кремлем, що намагався запобігти виходу республіки з СРСР. Штурмом взятий телецентр. У Литві цей день відзначається як день оборони свободи.

1992 — Республіка Кіпр визнала незалежність України.

1999 — 36-річний Майкл Джордан, жива легенда американського баскетболу, офіційно оголосив, що залишає команду «Чикаго Булз» і припиняє професійну кар'єрубаскетболіста.

2000 — Про свою відставку з поста глави компанії «Microsoft» заявив її співзасновник і багаторічний керівник Білл Ґейтс.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.