Суддя Рівненського міського суду перешкоджає роботі журналіста

Суддя Рівненського міського суду Кристина Ореховська протиправно заборонила журналісту, проводити аудіо фіксацію відкритого судового засідання на диктофон. Таким чином служитель Феміди порушила Конституцію України, Кримінально-процесуальний кодекс, Цивільний процесуальний кодекс та Кодекс адміністративного судочинства України. Свою позицію вона обґрунтували тим, що буцімто триває слідство.

Варто зазначити, що дане судове засідання є відкритими, відтак очевидно, що розголос даної справи не несе загрози для порушення таємниці слідства, а тому, будь-хто може бути присутнім у залі судового засідання та здійснювати аудіо запис.

У частині 6 стаття 27 КПК України сказано: "Кожен, хто присутній в залі судового засідання, може провести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіо записуючі пристрої". У цій же статті сказано, що для проведення фото-відео зйомки судового засідання потрібна окрема ухвала суду.

Хочемо нагадати судді Кристині Ореховській, що у частині 2 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" сказано: "Розгляд усіх справ у судах відбувається відкрито, окрім випадків установлених процесуальним законом. Учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіо технічні засоби".

Аналогічні положення містять і відносно нещодавно прийняті Цивільно-процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства.

Окрім того, суддя порушила Конституцію України, яка гарантує право журналіста на вільне використання фото-аудіо та відео- пристроїв, окрім випадків передбачених законом, а що стосується заборони проводити запис на диктофон хід судового засідання - це взагалі незаконно.

До слова, дане судове засідання відбувалося за скаргою рівнянки на дії прокуратури, які на її думку протизаконно закрили кримінальне провадження у справі щодо теми, про яку сайт "ВСЕ" неодноразово розповідав.

Журналіст сайту "ВСЕ" має намір звернутися до головного судді міста Рівного із скаргою на неправомірні дії судді Кристини Ореховської.

Коментарі

Блін... ну й народ.. до чого докотилися... ім"я "Кристина" обговорюєте! Не соромно?

Риг-анальний, в СБУ працював Наливайченко і Турчинов, і-що?

в 1978 році в Грекокатолицькій Церкві такі Ім"я використовуються. це пишу бо добре знаю. ВИ БРЕХЛИВА СІМЕЙКА. ПРИ совєтах ГРЕКОКАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ НЕ БУЛО. В КГБ ГРЕКОКАТОЛИКА НЕВЗЯЛИБ, хіба стукачом або сексотом. ГЕРАСИМЧУК колишній КГБіст. БІЛЬШЕ НЕ БРЕШІТЬ.

Якщо добре знаєте то заперечте той факт що Герасимчук працював в КГБ чи СБУ.

Дивлюсь. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA_%D1%83... Список українських жіночих імен - Кристина відсутня. Хто з нас темний?)) Ви без образ, я бачу спілкуватись. не вмієте. Щастя Вам!

Темний дивись вікіпедію(українськи жіночі імена), надійде освітлення.

Нікого я не тролю - мені до вашого Герасимчука діла нема, задагато честі збирати про нього інформацію. Просто те що Кристина - греко-католицьке ім"я, м"яко кажучи не відповідає дійсності. Я теж зі Льовова. І не треба когось ображати і робити обмеженим. Це Вам, гість, честі теж не робить.

Правда не правда не нам судити, вони всі зі Львова (коли у нас і Церкви греко-католицької не було)і це їх проблеми. А от що до Герасимчука, то знаю точно - під час Помаранчової революції він був депутатом міськради та простим підприємцем, ( ти був вже свідомим)його Центральний штаб "Сила Народу" призначив своїм представником в Зарічнянському та Рокитнянському р-нах (в першому турі там Ющенко програв) після того під патронатом Герасимчука в цих районах Ющенко отримав абсолютну перемогу. Потім Луценко призначив його начальноком ДАІ ( всі були в шоці, як не мент?Дочка, до того, працювала в прокуратурі) А він пішов і робив все щоб підняти цю занедбану, коруповану організацію. Через 1,5 року написав сам заяву, за власним бажанням звільнити з посади, бо не згіден з політикою реформування Луценком міліції. Це він та йому подібні дали можливість винукнути і нашому майдану. Ти ,гість ,в інформації обмежений тому і тролиш, і кого? Думай збирай інформацію а не плітки.

Неправда. Греко-католики завжди використовують український варіант імен. Наприклад хрестять і Оксаною і Зоряною. ( до прикладу - православні МП Ксенією а от Зоряна та інші дуже українські імена поза законом) Може якийсь отець і похрестив Кристиною, тому що на загал церква досить демократична. Завжди йде назустріч мирянам. Нічого ви добре не знаєте, то не кажіть. Маю багато знайомих греко-католиків - жодної Кристини, натомість Христя дуже часто.

Читачу, ти тролиш, це звичайно твоя справа. Але матиматика просто говорить що ти БРЕШЕШ, бо не міг працювати в КГБ в 1978 році в якому народилася донька, йому було тільки 19 років, Кристина тому що в Грекокатолицькій Церкві такі Ім"я використовуються. це пишу бо добре знаю.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.