У Радивилові відтворили старовинний одяг

Святковий пояс, який носили заможні жителі Рівненщини у ХVІІ столітті, відтворили майстрині з Радивилова. Побачити його можна у "живому" музеї "Майстерня ткацтва". Тут не лишень демонструють колекцію старожитностей, серед яких і веретена, й прядки, і терлиця, а й сам процес виготовлення тканини на столітніх верстатах. Окрім того, в музеї представлений і автентичний одяг.

Старовинний пояс відтворювали за фрагментом оригіналу, знайденого під час експедицій. Майстриням вдалося опанувати техніку, яку використовували у ХVІІ столітті, розповів ініціатор створення музею, керівник громадської організації "Центр дослідження відродження Волині" Володимир Дзьобак. Допомагали їм у цьому працівники обласного краєзнавчого музею.

У той період місцеві мешканці носили крайки, які були більш повсякденними, і пояси, що одягали на свята й урочистості. Такий елемент вбрання спочатку був притаманний лишень для заможних, однак із часом він з’явився і в інших міщан та селян.

Як повідомляє прес-служба Рівненської ОДА, у "Майстерні ткацтва" раніше відтворили серпанковий одяг. Він був особливим. Це було весільне вбрання, яке також носили на великі свята. Тим часом серпанок був найвищою майстерністю ткаль, пояснюють етнографи.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.