Рівняни обурені утисками греко-католицької церкви

Сьогодні, 13 грудня на прес-конференції, яку транслювало "Радіо Свобода" предстоятель УГКЦ Святослав заявив, що Міністерство культури погрожує Українській греко-католицькій церкві судовими позовами за участь її духовенства у протестах. Багато прихожан греко-католицької церкви такі дії влади обурили. Зокрема не приховують свого невдоволення і відомі рівняни. 

 Ведуча "РадіоТрек" Оксана Юрченко переконана, що заборонити Церкву нікому не вдасться:

- Мене хрестили в глибокому підпіллі, за зачиненими глухо дверима та вікнами. Я не знаю ,хто мої хресні, але знаю, що священик, який вділив мені таїнства хрещення, був засланий до Сибіру. Його переслідували і він дуже хворів. Але не зрадив своїй віри, хоч йому гори обіцяли золоті за перехід на "православіє". Я можу уявити гіпотетично, що я можу змінити кардинально багато чого в своєму житті - воно дуже непередбачуване і погляди в тому числі. Але не Церкву. В ній я вінчалась і хрестила свою дитину. За неї голодувала моя бабуся в 90-их роках. Заборонити мою церкву? Наївні...Господи, які наївні. Ми це вже проходили. Та тільки зачепіть, таку бурю пожнете. Якщо я стримано і критично ставлюсь до опозиції але підтримую, бо іншої в нас нема наразі, то за Церкву я кістьми ляжу, - зазначила Оксана Юрченко.

Отець-парох греко-католицької церкви Миколая у Рівному Євген Остапенко запевнив, що церква назавжди залишиться з українським народом:

- Я нічого не можу інакшого сказати окрім того, що сказав блаженійший Святослав Шевчук. Я погоджуюся з його словами, наша церква завжди відстоювала свої права, була з людьми і вона такою й залишиться. Греко-католицька церква продовжуватиме на Майдані свої богослужіння і щось змінювати у своїй діяльності не планує. Наша церква завжди була з українським народом і назавжди із ним залишиться, - зазначив отець Євген.

Заступник міського голови Галина Кульчинська переконана, що держава не має права втручатись і діяльність церкви:

- В Україні церква відділена від держави. І будь-яка конфесія має право висловлюватись чи не висловлюватись з того чи іншого приводу - це її власна позиція. Церква непідконтрольна державі чи іншим структурам і вона має повне право висловлюватися так, як вважає за потрібне. Філарет захотів і висловив свою позицію щодо одностатевих шлюбів - дуже різко і дуже принципово, інші церкви не висловилися ніяк. Своє ставлення до подій у суспільстві, на мою думку, церква має право висловлювати або не висловлювати.

Я не бачила цього листа, але мені приходить думка про те, що а як ми проводимо 9 травня вшанування померлих під час великої Вітчизняної війни, коли церква проводить і панахиди і богослужіння. Я вважаю, що будь-яка державна структура не має права вказувати церкві і тим більше позбавляти чогось - це абсолютно нелогічні речі, тому що церква відділена від держави. Я ще не бачила цей документ, тому не можу говорити про якісь нюанси. Чого може позбавити міністерство культури церкву, коли воно не має до неї ніякого відношення? Церква не підпорядковується ні Президенту, ні Верховній Раді, ні будь-якому з міністерств - це абсолютний нонсенс вказувати або забороняти щось церкві, так само як і церква не може диктувати свої правила. Вона може висловлювати свою позицію або не висловлював. Якщо вони проводять богослужіння, то це їх позиція, можливо, підтримка. Можливо, вони таким чином орієнтують Майдан на мирний характер. 

У свою чергу міський голова Рівного Володимир Хомко коментувати детально цю ситуацію відмовився, пояснивши зайнятістю. Через свого прес-секретаря він лише переказав, що не має наміру змінювати своє віросповідання через це і надалі залишатиметься греко-католиком. 

Коментарі

-(Заступник міського голови Галина Кульчинська переконана, що держава не має права втручатись і діяльність церкви:)- ГАЛИНА КУЛЬЧИНСЬКА - КОЛИШНІЙ ПРАЦІВНИК ГОРКОМА КОМСОМОЛА І ВІДПОВІДАЛА ЗА ІДЕОЛОГІЧНИЙ СЕКТОР. Яро переслідувала віруючих різних конфесій.

Цікаво чому лист надіслали лише Греко -Католикам? Кому це було потрібно?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.