На Народному Віче рівняни просили допомоги у Східних областей

«Нація, яка нездоланна ніким і ніколи!», - сьогодні ці слова класика якнайкраще відобразили настрої рівнян, які зібралися у центрі міста на загальноміському віче. Декілька сотень людей не дивлячись на мороз та сніжну погоду вийшли на Майдан та висловили свою непокору із скандальними законами, які були прийняті  у  так званий «чорний четвер», 16 січня.

Пенсіонери, діти та дорослі – усіх турбує одне питання: «Що далі?». Діюча влада, прийняттям нових законів, спонукала до нової хвилі протестів. Адже українці добре розуміють вагу наслідків, які тягнуть за собою прийняті регіоналами антиконституційні закони. Відтак, народне зібрання у Рівному розпочалося із зачитання та тлумачення кожного новоприйнятого закону.

БІЛЬШЕ ФОТО ІЗ ПОДІЇ ДИВІТЬСЯ ТУТ

Самі ж рівняни підготувалися до Народного Віче заздалегідь: прийшли у карнавальних та медичних масках, у лижних спорядженнях та із… ящиками на голові та заклеєними ротами з надписом «Ні диктатурі».  Дехто навіть зробив величезний плакат, на якому із далеку виднів надпис: «Ми проти дебілізації України!».  Саме у такий спосіб активісти виражали свою непокору закону, згідно з яким забороняється використовувати елементи, які заважають ідентифікувати особистість.

«Разом ми сила!» - скандував натовп після офіційного оприлюднення активістом Святославом Клічуком відкритого листа «Громадянам Сходу та Півдня України».  У ньому йдеться про звернення рівнян до жителів всієї України із проханням допомогти заради кращого майбутнього:

- Просимо та дуже хочемо, аби ви нас почули. Те, що сьогодні відбувається в країні – це не боротьба проти вас, це боротьба за нормальне життя всіх українців. Нас, як і вас змучили бідність безправ’я та брехня. Вас, як і нас ґвалтують та грабують люди, які повинні працювати на нас. Чи у вас в Луганську кращий суд, аніж у нас в Рівному? Чи ви знайдете там справедливість? Чи там закон вагоміший, аніж гроші? Чи в Харкові ваша місцева влада дбає про вас? Чи ваша в Донецьку міліція захищає краще, аніж наша нас?... – із  цими та іншими актуальними для кожного свідомого українця питаннями звернувся під час виступу на Народному віче громадський активіст Святослав Клічук. 

Футбол – це гра, яка об’єднує мільйони. Ці ж мільйони і сколихнув підписаний президентом України, закон у якому йдеться щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів.

- Наш футбол очікує фан-революція . Верховна Рада прийняла закон, що посилює санкції до вболівальників. Тепер суд може покарати вболівальників позбавленням права відвідування матчів на строк від шести місяців до двох років. Нововведення набирають чинності через півроку - з початком нового футбольного сезону. Я думаю це перший крок до ліквідації фан руху в Україніі, а наступним етапом  буде нищення футбольних команд. Бо саме футбольні фани були зажди проти чинної влади, - зазначив у своїй промові керівник громадського об'єднання вболівальників Рівного Іван Солодуха.

У перервах між виступами громадських активістів та жителів Рівного, активіст Зураб Кантарія зачитував у он-лайн режимі інформацію про події із київського Майдану. Також через соцмережі зачитувалися позиції та настрої українців  з інших міст.

Також громадські активісти анонсували подію, присвячену бою під Крутами – смолоскипний марш у Здолбунові:

- Банду геть! Ми не будемо підкорятися диктаторським законам! Всупереч всьому 29 січня о 18:00 в Здолбунові відбудеться смолоскипний марш, присвячений подвигам героїв Крут. Влада повинна знову почути, що ми проти неї і, що козацькому роду немає переводу! – закликав до дій активіст Дмитро Козачок.

Після закінчення Народного Віче багато активістів вирішили їхати до Києва на допомогу столичному Євромайдану. А ті, хто залишиться обіцяють приєднатися та місцевого Майдану та своїми руками творити нову сторінку історії України.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.