Викладачі рівненського ВНЗ можуть залишитись без зарплати

Сьогодні, 20 грудня у стінах Острозької академії відбулася зустріч працівників, викладачів та студентів закладу із ректором Нау «ОА» Ігор Пасічником. Позапланова зустріч була спричинена скандалом, який виник через примусове написання викладачами та працівниками ВУЗу заяв на неоплачувану відпустку.

Зустріч відбулась у одній із потокових аудиторій академії, на якій ректор детально висвітлив специфіку розподілу коштів від Міносвіти та моменти щодо їх розприділення:

- Міністерство освіти нам щоквартально виділяє кошти, щоб ми могли оплатити працю викладачів та працівників закладу, - розповів усім присутній Ігор Пасічник. – Кошти видаються щоквартально та розприділяютья помісячно. На кожен місяць дається своя сума, і перенести її частину з одного місяця на наступний не можна.

У ході розмови з’ясувалося, що для того, щоб усі працівники НаУ «ОА» отримали заробітню платню необхідно 910 600 гривень. Проте Міністерство освіти виділило на перший квартал всього 749 тисяч гривень. Тобто, недофінансування складає 161 тисячу.

- Це недофінансування звідкись потрібно взяти. Я, як ректор, відразу написав листа Міністру освіти та його заступнику. Зв’язувались і з іншими інстанціями, проте на наш запит-звернення  отримали наступну відповідь: «Впершу чергу студенти повинні отримати стипендію, а щодо викладачів вирішуйте самі, а якщо не можете – ми підкажемо», - наголосив ректор «Острозької академії».

Ні для кого не секрет, що ректор НаУ «ОА» завжди славився своєю любов’ю та приязню до працівників ВУЗу, тому запропонував три варіанти вирішення скандальної ситуації:

Збільшити навантаження на викладачів до верхньої межі. Якщо ми це зробимо, доведеться скоротити десять працівників із професорсько-викладацького складу. З допомогою таких дій ми зможемо компенсувати недофінансування з Міністерства.
Як варіант, можна залишити навантаження таким як є, але у такому випадку необхідно зменшити кожному викладачу ставку.
Все ж, написати заяви на неоплачувані вихідні під час новорічно-різдвяних канікул. Проте ці гроші в обов’язковому порядку будуть компенсовані у вигляді премій протягом поточного року.

Коментуючи результати зустрічі, ректор Ігор Пасічник зазначив: «Я зроблю все можливе, щоб зберегти робочі місця професорсько-викладацького складу та захистити інтереси трудового колективу».

Коментарі

Окремі викладачі є учаниками Євромайдану, студенти, звичайно, також беруть у ньому участь. Сьогодні мєнти пов'язали у Києві трьох випускників Острозької академії: Дмитра Москальця, Артура Ковальчука й Юхима Дишканта. Їх затримали на три доби, шиють участь у масових заворушеннях. Отакий безпрєдєл

Хотілося б знати, яким чином керівництво даного ВНЗ та колектив чинять опір цьому "безпределу".

Табачник творить безпрєдєл.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.