У Рівному нагородили фіналістів фестивалю "Різдвяні піснеспіви"

На Водохреще у Рівному відбувся десятий – пісенно-музичного мистецтва «Різдвяні піснеспіви» та другий – вуличних вертепів і вуличних музик «Нова радість стала».

Міський голова Володимир Хомко і архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон нагородили колективи учасників гала-концетру почесними дипломами і пам’ятними відзнаками – керамічними мистецькими Вифлеємськими зірками, оздобленими візерунками в техніці емалі та виплетеними з бісеру китицями-дзвониками.

  До речі, за кулісами тільки й мови було, що про цю нагороду.

    – Віфлеємські зірки зробили за оригінальним дизайном Артура Мартиненка у дитячій художній школі, – розповів про походження креативних відзнак начальник управління культури Валерій Марченко. – Їх виготовили спеціально до 10-річчя нашого фестивалю дуже обмеженим тиражем: 28 для співочих колективів і 3 – для вертепів.

Тим часом зі сцени вже залунали діамантові академічні голоси архієрейського хору «Знамення». За ними, щоб розвеселити і розворушити залу, на сцену запросили співочий вертеп зразкового фольклорного гурту поліського співу «Ранкова роса» із двадцять восьмої міської школи.

Аж тут у залу забігла весела рядняна кобила Марфа, а верхи на ній із чималою торбою – завзятий колядник Олег Сливчук. Не дарма трусила по залі своєю конопляною гривою й хвостом та посміхалася рафінадними зубами дивакувата коняка: у торбі за кілька хвилин зашелестіла ціла купа гривень чималого достоїнства. Куди пішли вколядовані гроші – про те ми потім ще скажемо, а зараз згадаймо про другого видатного колядника – Данила Ковальчука. Данило Юрійович – найсерйозніший учасник фестивалю, йому на Новий рік виповнилося два роки. Співає наймолодший рівненський колядник сам, а от розповісти про свої успіхи доручив мамі й татові – керівникам «Ранкової роси» Аллі і Юрію Ковальчукам.

Колядки, щедрівки, вертепи, музики, примхлива коза – чого тільки не було на заключному фестивальному концерті. Та цьогорічні зимові рівненські фестивалі запам’ятаються не тільки піснеспівами та веселощами, забавами та іграми. На виставах вуличних вертепів колядники зібрали майже 10 тисяч гривень для учня четвертої школи Івана Ковриги, щоб хлопець міг оплатити терміново потрібну йому операцію з пересадки серця.

 Чималою колядою долучилася до спільної каси і Рівненська єпархія – митрополит Іларіон із фестивальної сцени запросив організаторів акції прийти до нього з благодійною скринькою. Усе Рівне сподівається ще на одне різдвяне диво – на одужання хлопчика. А перше, мистецьке диво, уже проминуло. Але не будемо по ньому сумувати: колядники побажали всім рівнянам прожити цей рік у достатку і злагоді, і в доброму здоров’ї й дочекатися нового Різдва і наступних зимових свят. Ми сподіваємося, що так воно й буде. Про це повідомляє відділ інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.