Депутати Рівнеради висловили свою позицію щодо подій в Україні

Політична ситуація, яка виникла в Україні вкотре змусила депутатів Рівнеради зібратися позачергово. Цього разу, щоб висловити свою позицію щодо останніх подій, які відбулися в країні. Ініціювали проведення позачергового засідання депутати Рівнеради від фракції «Батьківщини». 

Розпочалася сесія із хвилини мовчання, якої вшанували пам'ять загиблих у Києві активістів. Прийшло на засідання 43 міських обранців, серед яких лише один регіонал - священник Михайло Жаровський. Також на сесії були присутні громадські активісти та небайдужі рівняни.

Після тривалих суперечок щодо змісту та назви рішення, яке приймалося, депутати таки дійшли згоди. Зокрема, проголосувавши за рішення запропоноване фракцією "Батьківщини" із доповненнями. Підтримали його 42 міських обранці. Таким чином Рівнерада висловила свою позицію щодо політичної ситуації в Україні. Озвучити прийняте рішення громаді міста має в. о. міського голови Рівного Андрій Грещук.

Зокрема, у зверненні депутатів зазначається наступне

" Події 22-го січня 2014-го року та загибель людей у Києві свідчать, що центральна влада веде Україну до авторитарної диктатури, нищення базових громадянських свобод; ескалації насильства та кровопролиття. 

Усе це може мати непрогнозовані наслідки для нашої Соборності та Суверенітету. 

Тому, керуючись нормами Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виступаючи від імені територіальної громади міста Рівне, міська рада 

Вирішила:

1.Звернутися до Всеукраїнської Ради церков та релігійних організацій з проханням взяти на себе функцію посередництва між сторонами конфлікту з метою запобігання насилля та кровопролиття.

2.Вимагати дострокових виборів Президента України та Верховної Ради України.

3.Вимагати від Верховної Ради України негайно скасувати «диктаторські» закони, прийняті 16 січня 2014 року, що спричинили громадянський конфлікт і обмежують права людини.

4.Звернутись до мешканців міста Рівного стати на захист конституційних прав і громадських свобод.

5.Закликати представників правоохоронних органів не порушувати присягу, дану на вірність українському народу та відмовитись виконувати злочинні накази влади, застосовувати силу проти власного народу. Забезпечити в місті Рівному правопорядок, збереження майна, прав та свобод громадян. 

6.Оголосити про готовність влади міста Рівного гарантувати безпеку постраждалим протестувальникам у закладах охорони здоровя комунальної власності міста. 

7.Вважаємо виправданими дії та реакції активістів на вулиці Грушевського у Києві. Вимагаємо негайного відсторонення від виконання обов’язків ти притягнення до кримінальної відповідальності працівників спецпідрозділу «Беркут» та Внутрішніх військ, причетних до знущання над активістом Євромайдану Михайлом Гавриляком та іншими постраждалими людьми. 

8.Вимагаємо звільнення всіх невинно затриманих активістів у Києві та політв’язнів, у тому числі й Юлії Тимошенко. 

9.Контроль за виконанням цього рішення дорчити всім постійним комісіям Рівненської міської ради."

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.